ManşetTeknoloji&Bilim

Instagram, 13 yaş altı kullanıcılar için harekete geçti

Teknoloji haberlerinin takip edildiği en etkin platformlardan biri olan BuzzFeed News, Facebook’un 13 yaşın altındakiler için özel bir Instagram sürümü üzerinde çalıştığını duyurdu

Instagram, şu an 13 yaş sınırına sahip ve 13 yaşın altındakiler, Instagram kullanamıyor

BuzzFeed bu haberi, Facebook içerisindeki bir şirket içi yazışmaya dayandırıyor.

Haberde, Instagram’dan Vishal Shah‘ın şirket içi bir mesaj panosuna şunları yazdığı söyleniyor: “İleriye dönük olarak, gençler için hizmet sunmak Instagram için bir öncelik. Bu yüzden, gençler için sorunsuz bir Instagram deneyimi sunmayı öncelik listemize eklediğimizi duyurmaktan heyecan duyuyorum. Topluluk Ürün Grubu içinde iki alana odaklanacağız. İlki gençler için mümkün olan en güvenli deneyimi sağlamak için bütünlük ve gizlilik çalışmalarımızı hızlandırmak. İkincisi ise, 13 yaşın altındaki kişilerin Instagram’ı ilk kez güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlayan bir Instagram sürümü oluşturmak.

Messenger Kids’te yapılan Instagram için de yapılabilir

İsmi açıklanmayan bir Facebook yetkilisinin yaptığı açıklama da, bu özel Instagram sürümünün gerçeğe dönüşebileceğini gösteriyor. Çocukların, Instagram kullanmak için ailelerinden izin istediklerini bildiklerini söyleyen yetkili, Messenger Kids’te yaptıklarını Instagram için de yapabileceklerinin altını çiziyor.

Henüz çocuklar için yayınlanacak özel bir Instagram sürümü, Facebook tarafından resmi olarak onaylanmış değil. Ama açıklamalara bakılırsa, böyle bir sürüm çok yakında karşımıza çıkabilir.

 

Başa dön tuşu