DünyaManşet

İmamoğlu ve Yavaş’tan AA’ya sert tepki: AA’nın verileri bizim için yok hükmündedir

Türkiye genelinde oy sayımı devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş kameralar karşısına geçti, AA‘nın verilerine tepki gösteren iki lider sert açıklamalarda bulundu

İmamoğlu: AA’nın verileri bizim için yok hükmündedir

AA’nın seçim sonucu verilerine tepki gösteren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Maalesef her seçimde olduğu gibi AA vakası yaşıyoruz. AA’nın itibarı sıfırın altındadır. Vatandaşlarımızın AA verilerine itibar etmemelerini rica ediyoruz. AA’nın verileri bizim için yok hükmündedir.

2015 seçimlerinde yine ne hikmetse yüzde 65’le Erdoğan’ı başlatmıştı. Kasım ayında yüzde 75’le başlamıştı yaklaşık 26 puan fark olmuştu.

2019’da ise gücü yetmedi ve o anda ekranlarını kapattı. Biz bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı ilan edebiliriz.

Kesinlikle çok aşağılarda bir arana sahip Sayın Erdoğan. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yüksek çıktığı sandıklara itiraz edilmiş ve bu verileri AA yansıtmamaktadır.

Biz şu anki verilere göre net olarak öndeyiz”

Yavaş: Yüzde 23,87 net sonuçlara göre; Kılıçdaroğlu öndedir

Mansur Yavaş ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“31 Mart seçimlerinde rakibimi yüzde 84’le başlatmışlardı. Kendi işlerine gelen sandıkların sonuçlarını AA bütün milletimize yayıyor. Güvenilir hiçbir yanları yoktur. Mahçup da olmuyorlar. O zamanki AA gerçekten işlevini yerine getirmiyor.

Elimizdeki verilere göre tam sonuç vermeyeceğim; yüzde 23,87 net sonuçlara göre şu anda sayın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. Bize inanın, bize güvenin. Yanlış bilgi verirsek mahçup olan biziz, AA’nın durumuna düşmek istemiyoruz”Başa dön tuşu