DünyaManşet

Saymaz’dan dikkat çeken Kılıçdaroğlu yazısı: Babalara yakışan…

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Türkiye ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, “Babalara yakışan… Erdoğan’ın enkazını kaldırabilecek ‘evlatlarının’ önünü kendi elleriyle açmaktır” dedi

Saymaz: Babalara yakışan ‘evlatlarının’ önünü kendi elleriyle açmaktır

Saymaz, “Babalara yakışan evlatların önünü açmaktır” başlıklı yazısında “Kılıçdaroğlu toplamda 25.5 milyon oy ve yüzde 47.8’lik oranla ciddi bir sonuç elde etti. Ancak 21 yıldır iktidarda olan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını ve parlamentoyu kazandığı ve siyasi ömrünü beş yıl daha uzattığı gerçeği orta yerde duruyor. Seçimi kaybedip başarılı olduğunu söylemek mümkün müdür? Ve bu doğru mudur?” diye sordu.

“Başarısızlığın ve kaybetmenin azı-çoğu olur mu? Kılıçdaroğlu, az başarısız olduğu için Erdoğan’ın yetkilerinin azını muhalefete mi devrediyor?” şeklinde sorularına devam eden Saymaz, “Anladığım şu ki Kılıçdaroğlu, Mart 2024’teki yerel seçime ve imkan olsa 2028 yılındaki genel seçime kadar partinin başında kalmak istiyor.

Kılıçdaroğlu, 75 yaşında. 2028 yılında 80 yaşını devirecek. Bu yaşta halkın umudu olabilmek mümkün müdür? Kılıçdaroğlu, ‘yürüyüşünü’ sürdürmekten evvel, biraz durmalı ve kazanması kesin olan seçimde Erdoğan’a nasıl ve neden yenildiğini izah etmeli. Babalara yakışan… Erdoğan’ın enkazını kaldırabilecek ‘evlatlarının’ önünü kendi elleriyle açmaktır” görüşünü paylaştı.

“İmamoğlu, değişim için yola çıkıyor”

Kılıçdaroğlu, basın açıklaması yaparken, İmamoğlu’nun İstanbul’a dönüş yolunda olduğunu kaydeden Saymaz’ın yazısının tamamı için TIKLAYINBaşa dön tuşu