DünyaSürmanşet

Prens Philip, başka bir hastaneye nakledildi

Enfeksiyon tedavisi gören İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth‘in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip‘in (99) tedavisine başka bir hastanede devam edilecek

Prens Philip başka bir hastaneye nakledildi - 1

Nakil sırasında görevliler şemsiyelerle görüntü alınmasını engellemeye çalıştı.

Prens Philip’in başka bir hastanede tedavi göreceği, Buckingham Sarayı‘ndan yapılan açıklamayla duyuruldu ve şu sözlere yer verildi:

“Edinburgh Dükü, Kral 7. Edward Hastanesi‘nden St Bartholomew’s Hastanesi‘ne nakledildi. Doktorlar, enfeksiyon tedavisine burada devam edecek.”

Prens Philip başka bir hastaneye nakledildi - 2

Doktorların, Prens Philip’in önceden var olan kalp rahatsızlığına ilişkin testler yapacağı da belirtilen açıklamada, Dük’ün tedaviye yanıt verdiği ancak en azından hafta sonuna kadar hastanede kalmasının beklendiği aktarıldı.

Prens Philip başka bir hastaneye nakledildi - 3

İngiliz basını, kaldığı Windsor Kalesi‘nden Kral 7. Edward Hastanesi’ne arabayla giden Prens Philip’in yeni hastaneye ambulansla götürüldüğünü yazdı.ştu.

Nakil sırasında görevlilerin şemsiyelerle görüntü alınmasını engellemeye çalışması dikkat çekti.

Prens Philip başka bir hastaneye nakledildi - 5

2 haftadır tedavi görüyor

Prens Philip, 16 Şubat’ta Londra’daki Kral 7. Edward Hastanesi’nde tedaviye alınmıştı. Kendisini iyi hissetmediği kaydedilen Prens Philip’in, doktorunun tavsiyesi üzerine tedbiren hastanede kalmasının istendiği belirtilmişti. Rahatsızlığının Koronavirüsle ilgisinin bulunmadığı açıklanan Prens Philip’in birkaç gün hastanede kalacağı duyurulmuştu.
Prens Philip başka bir hastaneye nakledildi - 6Başa dön tuşu