DünyaKORONAVİRÜSManşetSağlık

Türkiye’deki aşılama işlemi bayramda da devam ediyorBayramda aşılama devam ediyor: Sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başladı

Sırası gelen vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutuluyor

Ramazan Bayramı’nın birinci gününde aşı çalışmaları devam ediyor. Sistemde listeye eklenen sağlık çalışanlarının eşleri de aşı olurken, sırası gelen vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutularak aşılarını yaptırıyor.

Aşılama programında yeni kademeye geçildiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasından sonra, bugün sağlık çalışanlarının eşleri aşılanmaya başladı.

Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde Ramazan Bayramı’nın birinci gününde aşı çalışmaları devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından randevu alan sağlık çalışanlarının eşleri, sabah erken saatlerde gelerek aşılarını oldu.

Günde 2 bin 500 ile 3 bin arasında aşı uygulanıyor

Günde 2 bin 500 ile 3 bin arasında vatandaş aşı olurken, sırası gelen vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutularak aşılarını yaptırmak için sokağa çıkabiliyor.

Aşı olmaya gelen 65 yaşındaki Nebahat Solak, “İkinci aşıyı olmaya geldim, çok memnunum. Teşekkür ederim, devletimize Allah zeval vermesin. Ben de aşı olmaktan kaçıyordum, son zamanlarda kararımı verdim. Aşı oldum” dedi.

Tunç: Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum

Hemşire Burak Tunç ise “Ramazan ayında olduğu gibi yine bayramda da aşı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Sabah saat 08.00’dan gece 00.00’a kadar gelen vatandaşlarımızın aşılarını yapıyoruz.

Vatandaşımızı kendisi randevu almasa dahi, sırası geldiği zaman bakanlığımızın bize verdiği aşı sistemi üzerinden onlara aynı gün içerisinde aşı yapabiliyoruz.

Günlük yaklaşık 2 bin 500-3 bin kişinin aşısını yapıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu