DünyaSporSürmanşet

Kulüpler Birliği’nden yabancı kuralıyla ilgili iptal başvurusu

Türkiye Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) yabancı kuralı kararıyla ilgili olarak Tahkim Kurulu’na iptal başvurusu yapıldığını açıkladı

Kulüpler Birliği: Tahkim Kurulu’na iptal başvurusu resmen yapıldı

Kulüpler Birliği, TFF’nin yabancı kuralı kararıyla ilgili olarak Tahkim Kurulu’na iptal başvurusu yapıldığını resmen açıkladı.

Kulüpler Birliği açıklamasına, “Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu kararı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı oyuncu kuralı ile ilgili almış olduğu karara TFF Tahkim Kurulu nezdinde iptal başvurusu gerçekleştirilmiştir” şeklinde başladı.

Kulüpler Birliği’nin açıklamasının devamı şu şekilde:

“Kulüpler Birliği Vakfı, talebini başkan Ahmet Nur Çebi’nin imzasıyla paylaştı. Vakıf, mevcut kuralın iptali için Tahkim Kurulu’na başvurdu.

Geride kalan sezonda takımlar, ilk 11’lerinin tamamını yabancı oyunculardan oluşturabiliyordu. Federasyon, sahada olabilecek yabancı oyuncu sayısını, gelecek 3 sezon içinde sırasıyla 8, 7 ve 6 futbolcuya ineceğini açıklamıştı.

Sözleşme imzalanabilecek futbolcu sayısı da yine aynı dönemde, 14, 12 ve 10’a indirilecek. Kulüpler Birliği, Süper Lig’in gelecek iki sezonda da 20 takımla oynanmasını talep ediyor”.Başa dön tuşu