DünyaSürmanşet

Ekstra ücret ödemeden oyunlara ulaşabilecekler

Oyun dünyasının geleceği olarak görülen bulut tabanlı oyun sistemleri her geçen gün popülerliklerini artırarak yollarına devam ediyor

Netflix, önümüzdeki yıl platformuna oyun içeriklerini eklemeyebilir

Online dizi-film izleme platformu olarak hizmet sunan Netflix, platformuna oyun içeriklerini de ekleyebilir. Oyun sektörüne adım atmak için önemli bir ismi de kadrosuna katan Netflix, daha önce Oculus, Electronic Arts, Zynga ve Atari gibi firmalar da görev yapan Mike Verdu’yu ekibine dahil etti.

Verdu, Netflix’te oyun yayıncılığına yönelik bir ekip oluşturmak ve yönetmek için ekibe dahil edildi. Mike Verdu, direkt olarak Netflix COO’su Greg Peter’a bağlı olarak çalışacak. Bloomberg’de yer alan bilgilere göre Netflix, önümüzdeki yıl platformuna oyun içeriklerini eklemeye başlayabilir.

Ekstra ücret ödemeden oyunlara ulaşabilecekler

Bloomberg’in şirkete yakın bir kaynağa dayandırdığı habere göre Netflix, oyunlar için ayrı bir abonelik sistemim oluşturmayacak veye ekstra ücret talep etmeyecek. Kısacası Netflix aboneleri herhangi bir ekstra ücret ödemeden oyunlara ulaşabilecekler.

Online oyun severleri alanında pek çok önemli firmanın yer aldığını da hatırlatalım. Google, NVIDIA, Amazon ve Microsoft gibi teknoloji devleri bu alanda aktif olarak kullanıcılarına hizmet sağlıyor.Başa dön tuşu