DünyaSürmanşetYaşam

‘Co-19’ adıyla ilaç hazırlayıp satarken yakalandı

Türkiye’nin Kütahya ilinde corona virüse iyi geldiğini söyleyerek plastik şişelere ”Co-19” adıyla sahte ilaç hazırladığı iddia edilen kişi, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı

ozgur_gazete_kibris_Co_19_adiyla_ilac_hazirlayip_satarken_yakalandi1

Kütahya’da Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, corona virüsü tedavi ettiği ifade edilerek sahte ilaç üretildiği bilgisi üzerine harekete geçti

Polis, tıp fakültesinden mezun olmadan ayrıldığı belirlenen şüpheli E.K. ve iş yerini takibe aldıktan sonra savcılık talimatıyla baskın yaptı.

ozgur_gazete_kibris_Co_19_adiyla_ilac_hazirlayip_satarken_yakalandi2

İş yerinde yapılan aramada ”Karın ağrısı, mide bulantısı, ödem, böbrek ve safra kesesinde bulunan taşlar, üşütme, öksürük, yüksek ateş” yazılı çeşitli hastalıklar için tedavi ibareleri olan 59 şişe ilaç ele geçirdi.

”Co-19” yazılı şişelerde ise ”4 yemek kaşığı ilacı 1 bardak suya koy, günde 3 defa iç” yazılı notlar yapıştırıldığı görüldü.

Gözaltına alınarak sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli E.K., ifadesi için Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İş yerinde ele geçirilen plastik şişelerdeki sahte ilaçlar ise içeriğinin tespit edilmesi ve tahlil yapılması için Simav Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Başa dön tuşu