DünyaManşet

Kılıçdaroğlu: Partimizin tüm vekilleri; derhal İstanbul İl Başkanlığı binamıza doğru yola çıkın

Türkiye‘de AKP rejiminin elinde olan yargı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘nu, 10 yıl önce attığı twetler nedeniyle 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırarak, siyasi yasak getirdi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul İl Başkanlığı binamıza doğru yola çıkın” çağrısı yaptı

Siyasi karar!

Türkiye’de Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 6 Eylül 2019’da mahkumiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı.

Canan Kaftancıoğlu kararı Yargıtay'ı karıştırdı - Tele1

‘Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan verilen 1 yıl 6 ay 20 gün, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezaları onandı. ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ cezası ise 2 yıl 4 aydan 1 yıl 9 aya düşürülerek onandı.

‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek’ suçlarının unsurlarının oluşmadığı belirtildi.

Kaftancıoğlu: Hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet

Onanan toplam 4 yıl 11 ay hapis cezası bitene kadar siyasi yasak getirilen Canan Kaftancıoğlu’nun karar sonrası ilk açıklaması şöyle:

“Burada mesele Canan Kaftancıoğlu’na ne ceza verildi, nasıl verildi meselesinin ötesinde bu ülkede hukukun geldiği nokta ve hukuksuzluğun hepimize yaşattığı mağduriyet. Bundan dolayı merak edeni, arayan soran dostlarıma şunu söylemek isterim ki; biz iktidardaki kötülüğü gönderinceye kadar bu ülkede sadece Canan Kaftancıoğlu için değil 84 milyon için hukuku ve hukukun üstünlüğünü sağlayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz.

Şimdi İstanbul’a giderek yine çalışmaya devam edeceğim. Asla ve asla umudunuzu kaybetmeyin. İktidardaki kötülüğü bizler umudu örgütleyerek götüreceğiz. İşte o zaman bu ülkede gerçek adalet ve gerçek hukuk tesis edilmiş olacak.”

Kılıçdaroğlu: Derhal yola çıkın

Son dakika! Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Beşli çete' yasağı sonlandırıldı

Kararın ardından Twitter hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: Partimizin tüm milletvekilleri, derhal İstanbul il başkanlığı binamıza doğru yola çıkın.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından CHP’nin parti teşkilatlarından da peş peşe çağrılar geldi.

Kaynak: Sözcü

Başa dön tuşu