DünyaManşet

Canan Kaftancıoğlu’na “cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesi ile suçlama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Türkiye Cumhuriyeti (TC) Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a yönelik sözleri gerekçe gösterilerek CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında ‘resen’ soruşturma başlatıldı

Kaftancıoğlu “cumhurbaşkanına hakaret” ile suçlanıyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberlerin incelenmesinde, İstanbul Planlama Ajansı merkezinde 12 Ağustos’ta gerçekleşen toplantıda, Canan Kaftancıoğlu‘nun yaptığı konuşma sırasında TC Cumhurbaşkanına yönelik sarf ettiği söz ve beyanların “Cumhurbaşkanına hakaret” suçu kapsamında kalan ifadeler olduğu iddiasıyla harekete geçti.

Başsavcılık, şüpheli Kaftancıoğlu hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan resen soruşturma başlattı.

Öte yandan, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın avukatları, Cumhurbaşkanı hakkında “küçük düşürücü ifadeler” kullandığı gerekçesiyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kaftancıoğlu ne demişti?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partisinin 81 il gençlik kolları başkanlarına; “Partimize, partimizin ilkelerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini hedefleri hâline getiren genel başkanımıza, genel başkanımızın sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel başkanımıza, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız enerjiye güvenerek belki de dünya tarihinde bir ilki başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” dedi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ise, “Çok çalışmamız gerekiyor. Bizden beklentileri fazlasıyla karşılamamız gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: T24

Başa dön tuşu