DünyaManşet

Ağbaba: Yaptığınız ahlaksızlığı örtmek için vatanı, bayrağı mı kullanacaksınız?

Türkiye ana muhalefeti Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, iki sene önce korona virüsünden öldüğü açıklanan AKP eski Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Burhan Kuzu‘nun ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu

Ağbaba: Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi

TV42‘de “Sümenaltı” programına konuk olan Ağbaba, “Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliğin üstü kapatılması için öldürüldü” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba

Ağbaba şunları söyledi:

Zindaşti dediğimiz İranlı uyuşturucu baronu. Şimdi yok ortalarda. Aliye Uzun isminde AKP’den birisi bir dergi çıkartıyor. Allah rahmet eylesin Burhan Kuzu ile de arkadaş olduğu söyleniyor. İçerisinde kadın var, fuhuş var, vs. her şey var. Sonra Burhan Kuzu hakime baskı yapıyor. Zindaşti serbest bırakılıyor. Sonra savcı yeniden tutuklama kararı çıkartıyor, Zindaşti yok.

Burhan Kuzu kimdir? Burhan Kuzu neden öldü ve kaç yaşındaydı?
AKP eski Milletvekili ve Anayasa Hukukçusu Burhan Kuzu

Aliye Uzun ile ilgili bu iddiaları Sedat Peker gündeme getirdiği zaman ne yaptı biliyor musunuz? ‘Vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz’ diye basın açıklaması yaptı. Yaptığınız ahlaksızlığı örtmek için vatanı, bayrağı mı kullanacaksınız?

Bir şey daha söyleyeyim Burhan Kuzu acaba öldü mü? Benim iddiam Burhan Kuzu kendi eceliyle ölmedi. Büyük bir kepazeliğin üstü kapatılması için öldürüldü”Başa dön tuşu