GenelKıbrısManşet

Manavoğlu: Halk hükümeti örnek almamasın

Halkın Partisi (HP) Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu, vaka sayılarını değerlendirerek, hükümetin kendini saldığını söyleyerek, halkın hükümeti örnek almamasını istedi

Manavoğlu: Hükümet gibi koyvermemiz gerek

Manavoğlu, ADA TV‘de Cüneyit Oruç‘un programına konuk olarak gündemi değerlendirdi. Manavoğlu, bu virüsü geçireceksek en az yükle geçirmemiz gerektiğini söyleyerek, “Hükümet gibi koyvermemiz gerek, kendi sorumluluk bilincimizle aşılarımızı yapmalıyız” dedi.

Eski Sağlık Bakanı Ali Pilli ile Sağlık Bakanı Ünal Üstel‘in polemiğini değerlendiren Manavoğlu, kendi aralarındaki makam ve menfaat kavgasının dışarıya yansıdığını belirtti.

“Türkiye bir sistem oluşturamadı”

Çıkan yangınlarla Türkiye’nin de büyük bir çıkmazda olduğunu kaydeden Manavoğlu, “Türkiye bir sistem oluşturamadı” dedi. Manavoğlu, helikopter yardımlaşma noktasında bir sıkıntı olduğunu ve bunun için bir protokol imzalamamız gerektiğini söyledi.

“Rum malı bir malı başkasına satarken ekstra vergi konarak bu kaynak oluşturulabilirdi”

Bugünkü Cumhurbaşkanı Ersin Tatar‘ın Taşınmaz Mal Komisyonu’nu güçlendireceği açıklamasını değerlendiren Manavoğlu, 2015’ten beri KKTC’nin de kaynak koyması noktasında Türkiye’nin de çağrı yaptığını hatırlatarak, “Rum malı bir malı başkasına satarken ekstra vergi konarak bu kaynak oluşturulabilirdi” dedi.

Başa dön tuşu