Genel

Tilki: Yarın yapmayı planladığımız eylemi askıya alıyoruzBaşbakan Ersan Saner, Şoför Okulları ve Çalışanları Yardımlaşma Kooperatifi heyetini kabul etti

Saner: Sınav yerlerinin düzenlenebilmesi için ek bütçeye ihtiyaç var

Başbakanlık‘tan verilen bilgiye göre, Başbakan Saner, ehliyet sınavlarında yaşanan sıkışıklığın nedeni olan müfettişlerin ek mesailerinin ödenmesi hususunu ilgili birimlerle görüşerek gerekenin yapılacağını ve bu sorunun aşılması ile de sınavlardaki sıkışıklığın rahatlatılacağını söyledi.

Saner, sınav yerlerinin düzenlenebilmesi için ek bütçeye ihtiyaç duyulduğunu anlatarak bu konuda da bir çalışma başlattığını ve en kısa sürede bu konunun da çözüleceğini belirtti.

Şoför okullarının içinde bulunduğu sıkıntıların çözüm yollarının bulunup sıkıntıların ortadan kaldırılması için Trafik Dairesi‘ne bir talimat verdiğini de anlatan Başbakan, bu çerçevede yarın saat 16.00 da Trafik Dairesi‘nde Daire Müdürü, şoför okulları ve baş müfettişin de katılımı ile bir toplantı  yapılacağını ve bu toplantı neticesinin raporlanarak Başbakanlık’a ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı‘na sunulacağını ifade etti.

Tilki: Yarın yapmayı planladığımız eylemi askıya alıyoruz

Başbakan Saner bu toplantıdan çıkacak kararların da takipçisi olacağının altını çizdi.
Şoför Okulları ve Çalışanları Yardımlaşma Kooperatifi Başkanı Barış Tilki ise, her zaman konularına büyük bir hassasiyet ve duyarlılıkla yaklaştığını belirterek, Başbakan Saner’e teşekkür etti ve bu sorunun çözülmesi yönünde ortaya koyduğu kararlı iradenin sorunun çözümünde en önemli etken olacağını vurguladı.

Başkan Tilki bugün başbakanın ortaya koymuş olduğu çözüm odaklı kararlı duruş neticesinde yarın yapmayı planladıkları eylemi askıya aldıklarını da duyurdu

Başa dön tuşu