GenelKıbrısManşetSağlık

İncirli: Onlarca hastanın ve yakınının yaşadığı ızdıraba ortak oldum

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Dr. Sıla Usar İncirli, sağlık çalışanlarına minnettar olduğunu söyleyerek, dün gece devlet hastanesinde yaşanılanları anlattı

İncirli: Onlarca hastanın ve yakınının yaşadığı ızdıraba ortak oldum

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İncirli, dün gece bir yakınının ani rahatsızlanması nedeniyle Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde onlarca hastanın ve yakınının yaşadığı ızdıraba ortak olduğunu belirtti.

İncirli, “6 ayı aşkın süredir sağlık çalışanlarının ek mesai ücretlerini ödemeyen gayrı meşru hükümet KTAMS ve KAMUSEN’in ek mesaiye gelmeme kararı almasına neden oldu. Çalışanların ne çok sabır ettiklerini çok iyi biliyorum ve haklı eylemlerini destekliyorum. Hükümet ha bugün ha yarın diyerek aylarca çalışanları oyaladı. Bu kadar zor muydu pandemi yorgunu çalışanların haklarını ödemek?” diye sordu.

“Sağlık çalışanı dostlarıma minnettarım, iyi ki varsınız”

Gelinen noktanın hem hastaları hem de çalışanları perişan edecek kadar vahim olduğunu, sağlığın amiral gemilerinde acil servis için hayati olan tomografi cihazının mesai saatleri dışında çalışmadığını çünkü çalışanların ek mesaiye gelmediğini kaydeden İncirli, hastaların ambulanslarla zor şartlarda özel bir sağlık merkezine taşındığını ve sabaha kadar da taşınmaya devam edeceğini belirtti.

İncirli, “Gayrı meşru hükümetin hiçbir bakanı başta sağlık bakanı hiç uyumasın bu gece. Çünkü hastanelerde korkunç bir vaziyet var, bundan onlar sorumludur. Gelsinler komadaki hastaları en kritik hallerde kendileri taşısınlar, belki yaptıklarının bedelinin ne kadar ağır olduğunu anlarlar. Bu akşam bizim gibi onlarca, yüzlerce hastaya şifa olan meslektaşlarıma, hemşire ve sağlık çalışanı dostlarıma minnettarım, iyi ki varsınız. Siz bu ülkenin sağlığını omuzlarında taşıyanlarsınız” dedi.

Başa dön tuşu