InstagramKıbrısManşet

İzcan: Ali Kişmir yalnız değildir

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı gazeteci Ali Kişmir’in düşüncelerinden dolayı Ağır Ceza Mahmekeme’sinde yargılanmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı

İzcan: Esas yargılanması gerekenler, Kıbrıs Türk toplumunun iradesine müdahale edenlerdir

Yazılı açıklama yapan İzcan, Kıbrıs’ın kuzeyindeki askerlerin ağırlıklı rejim, toplumu korkutma ve sindirme peşinde olduğunu söyleyerek, “Ali Kişmir yalnız değildir” dedi.

Ali Kişmir’in, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başta TC Büyük Elçisi’nin, askeri yetkililerin ve UBP Milletvekillerinin toplandıkları Beyaz Ev, genel eve benzetildi diye bir bardak suda fırtına kopartanların, aslında kendi işledikleri suçları örtbas etme çabası içinde olduklarını dile getiren İzcan, “Esas yargılanması gereken Kıbrıs Türk toplumunun iradesine müdahale edenlerdir“ dedi.

“Kukla rejimler yıkılmaya mahkumdur”

Kukla rejimlerin Karabağ’da olduğu gibi bir bir yıkıldığına dikkat çeken  İzcan, Kıbrıs’ın kuzeyinin demokratik bir hukuk devleti olmadığını ve yıkılmaya mahkum olduğunu vurguladı.

BKP’nin, demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren tüm kesimlerin yanında durmaya devam edeceğini belirten  İzcan, “Ali Kişmir, çoğu kesimlerin cesaret edemediği bir gerçeği, rejimin yüzüne haykırmıştır“ dedi.Başa dön tuşu