InstagramKıbrısKültür&SanatSürmanşet

Etkinlik, Pazartesi günü KTOEÖS Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek

Dr. Abdullah Korkmazhan’ın yeni kitabı “Vretçalı Hoca, Özker Özgür 1940-2005” kitap tanıtım etkinliği Özker Özgür’ün siyasete başladığı Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek

Etkinlik, KTOEÖS Başkanı Eylem’in açılış konuşması ile başlayacak

Kitabı yayınlayan Baranga Yayınları’nın yaptığı açıklamada, etkinlik KTOEÖS Genel Başkanı Selma Eylem’in açılış konuşması ile başlayacak. Özker Özgür’ün yakınları ve mücadele arkadaşları, Mustafa Denizer, Münevver Özgür Özersay, Zihni Uysal, Ergin Abdullah İlktaç, Ali Fegan, Vera Polycarpou, Ahmet Ertaç, Barış Burcu ve Elsi Hristofyas anıları ve tanıklıkları ile Özker Özgür’ü anlatacak.

Kitap, belgeler, günlükler ve tanıklıklar ile kapsamlı bir Özker Özgür portresi sunmaktadır

Yapılan açıklamada, kısa sürede ilgi gören ve okunan kitaplar sıralamasında birinciliği yakalayan kitabın, yaşamı boyunca zorlu adalet yolculuğunu kararlı adımlar ile kat eden Vretçalı Özker Özgür’ü, yaşamı anlamlı ve yaşanabilir kılma arayışını, Kıbrıs siyasi yaşamındaki radikal, dönüştürücü etkisini, yaşadığı adaletsizlikleri ve ardında bıraktığı mücadele mirasını okur ve özellikle genç kuşaklar ile buluşturduğu ifade edildi.

Belgeler, günlükler ve tanıklıklar ile kapsamlı bir Özker Özgür portresi sunan kitabın, Kıbrıslıtürk toplumundaki üçüncü kuşak sol mücadelenin oluşum sürecini ve kısa tarihini de içerdiği belirtildi.

13 Kasım Pazartesi saat 18:00’de KTOEÖS Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğine tüm halk ve okurlar davet edildi.

Başa dön tuşu