KıbrısSürmanşet

Uluçay: Aile çay bahçelerinin yerlerini teknik araştırma ve vatandaşlar belirleyecek

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Mağusa Belediyesi Başkan adayı Dr. Süleyman Uluçay ve belediyesi meclis üyesi adayları, Maraş bölgesinde bulunan kahvehaneleri ziyaret etti. Maraş halkıyla bir araya gelen, kentin geleceğini konuşan CTP adayları, Uluçay’ın Mağusa’yı iyileştirecek projelerinin yer aldığı kitapçığı dağıttı

Uluçay, Maraş’ı ziyaret etti

Maraş Bölgesi’nde yaşayan insanlar, bölgelerindeki sorunlarını aktardı, 25 Aralık’tan sonra Dr. Süleyman Uluçay’ın bu sorunları çözmesini istedi. Uluçay’a tam destek verdiklerini belirten Maraş halkı, bu seçimlerde CTP’nin Maraş’ta oy rekoru kıracağını ifade ettiler. Ziyarete, CTP’nin eski başkanlarından, eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer ve milletvekili Teberrüken Uluçay da katıldı.

ozgur_gazete_kibris_suleyman_ulucay_maras_2

“Aile çay bahçelerinin yerlerini teknik araştırma ve vatandaş görüşleri belirleyecek”

Ziyarette, kendisine sorulan sorulara içtenlikle yanıt veren Mağusa Belediyesi Başkan adayı Dr. Süleyman Uluçay, pandemi döneminin insanların birbirleriyle ilişkililerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi. Bu nedenle kentte en az 2 farklı noktada aile çay bahçesi kurma hedeflerin olduğunu belirten Uluçay, göreve gelir gelmez proje olarak önceliklerinin esnek toplu taşıma ve aile çay bahçesi olacağını ifade etti.

ozgur_gazete_kibris_suleyman_ulucay_maras_3

Uluçay, aile çay bahçeleriyle ilgili önerilen yerler olduğunu, yer konusunu belirlemede teknik araştırma ve vatandaş görüşlerini değerlendireceklerini kaydetti. Sosyal Konut Projesi ile ilgili olarak da konuşan Dr. Süleyman Uluçay, konuyla ilgili olarak İçişleri eski Bakanı Ayşegül Baybars ile yaklaşık 2 buçuk saat süren bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Sosyal konut projesinin belediyenin değil, İçişleri Bakanlığı’nın projesi olduğunu ifade eden Uluçay “Baybars’ın İçişleri Bakanı olduğu hükümet görevden ayrılınca o projede orada kaldı” dedi.

ozgur_gazete_kibris_suleyman_ulucay_maras_4

“Kanalizasyonun Maraş’a kadar uzatılması yönünde bir düşüncemiz var”

Mağusa’da yapılan kanalizasyon 58 kilometre olduğuna değinen Dr. Süleyman Uluçay, günümüzde yapılan çalışmanın ise bu kanalizasyonda yaşanan aksaklıkların tamiri olduğunu belirtti. Dr. Süleyman Uluçay, Oktay Kayalp’in belediye başkanı olduğu dönemde hazırlanan Master Planında kanalizasyonun Maraş’ın sınırından Yeniboğaziçi’ne kadar olduğunu, bu projenin Maraş’a kadar uzatılması yönünde düşünce ve niyetleri olduğuna vurgu yaptı.Başa dön tuşu