KıbrısKültür&SanatSürmanşet

Harmancı: Bize güvenen velilere ve kurslara tüm heyecanları ile katılan çocuklara teşekkür ederim

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz-Avrupa Sanat Derneği (EMAA) iş birliğinde düzenlenen 2022 Sonbahar ve 2023 Bahar Dönemi Çocuk Kursları’nın sergi ve sertifika töreni yapıldı

Özgenler: Geleceğin aydınlık yüzleri olan çocuklarla sanat yapmak her zaman çok keyifli

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, EMAA Eş başkanı Derya Ulubatlı, kurs eğitmenleri Ozan Özgenler ve Ulviye Karabaşak ile ailelerin katıldığı etkinlikte kurslara katılan çocukların eserleri sergilendi ve çocuklara katılım belgeleri verildi.

Kurs eğitmenlerinden Özgenler, sanata gönül vermiş, üreten, yaratıcı, geleceğin aydınlık yüzleri olan çocuklarla sanat yapmanın her zaman çok keyifli ve değerli olduğunu dile getirdi. Özgenler, 8 yıldır LTB ile çok verimli bir iş birliği yaptıklarını dile getirerek LTB’ye ve Başkan Harmancı’ya da teşekkür etti.

Ulubatlı: LTB ile bu iş birliğini daha da geliştirmek istiyoruz

Derya Ulubatlı

EMAA Eşbaşkanı Derya Ulubatlı ise konuşmasında kursların sürekliliğinden oldukça memnun olduklarını, önümüzdeki dönemde de LTB ile bu iş birliğini daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

2002’den beridir aktif bir dernek olduklarını aktaran Ulubatlı, sanatın ve sanatçının hak ettiği değeri görebilmesi yanında sanat bilincinin toplumda arttırılması için birçok projeye imza atıldığını dile getirdi.

Bu bilincin arttırılmasının en önemli adımının çocuklara bunu aşılamak olduğunu söyleyen Ulubatlı, eğitmenlere ve velilere teşekkür etti. Derya Ulubatlı, LTB’nin kültür-sanatla ilgili her türlü konuda iş birliği ve dayanışmaya açık olmasına vurgu yaparak, sanata büyük değer vermesinden dolayı kutladı.

Harmancı: Bize güvenen velilere ve kurslara tüm heyecanları ile katılan çocuklara teşekkür ederim

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, kursların 8’inci yılına girmesinin gururunu yaşadıklarını, her yıl daha renkli ve daha yüksek katılımlı şekilde bu aktivitenin devam ettiğini belirterek, kendilerine güvenen velilere ve kurslara tüm heyecanları ile katılan çocuklara teşekkür etti.

Toplum olarak birçok alanda sıkışmış yaşandığını ve bunun farklı şekilde dışa aktarıldığını belirten Başkan Harmancı, bu sıkışmışlığı aşabilecek unsurlardan birinin sanat olduğunu belirtti.

Başkan Harmancı, pek çok nedenle içe kapanıklık yaşandığını fakat bunun karşısında çocuklarımızı öğrenilmiş çaresizlikten kurtarmak için herkese sorumluluklar düştüğünü de vurguladı.

Harmancı, LTB’nin kadim dostu ve paydaşı olan EMAA’ya böylesi güzel çalışmaları beraber yaptıkları için teşekkür etti.

Başa dön tuşu