KıbrısSürmanşet

Korkmazhan: Meclis kürsüsünü de halk için bir mücadele alanına çevireceğiz

Bağımsız Milletvekili adayı Abdullah Korkmazhan, Kıbrıslıtürklerin siyasi partilerin kalıplaşmış ve statükoyu muhafaza etmeye yönelik siyaset anlayışından usandığını, değişim yaratacak farklı ve çözüm odaklı bir siyaset görmek istediğini belirtti

Korkmazhan: Toplum siyasi partilerin kalıplaşmış siyaset anlayışından usandı

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Korkmazhan, “Üç Adımda Çözüm Odaklı Siyaset” yaklaşımı ile siyasi partilerin dostlar alışverişte görsün siyaset yaklaşımına alternatif, değişim ve fark yaratacak bir siyaset yaklaşımı sunduklarına dikkat çekerek, siyaset yaklaşımlarına toplumun geniş ve farklı kesimlerinden ilgi ve desteğin oldukça yoğun olduğunun altını çizdi.

Kıbrıslıtürklerin statükodan ve çıkmaz içerisinde yaşamaktan bıktığını kaydeden Korkmazhan, “Federal çözüme ulaşana kadar, özellikle Kıbrıs Cumhuriyeti ve AB vatandaşlığından kaynaklanan toplumsal hakların etkin bir şekilde kullanılmasının yolları vardır. Ve birçok ilgili kesim ve kuruluş ile işbirliği içerisinde, bu yolları açmak ve topluma alternatif, yaşam, çalışma, eğitim, sağlık alanları sunmak için mücadele edeceğiz” dedi.

“Meclis kürsüsünü de halk için bir mücadele alanına çevireceğiz”

Toplumun Kıbrıs’ın kuzeyindeki rejime ve siyasi partilere inancını ve güvenini yitirdiğini kaydeden Korkmazhan, “Siyasi partilerin gailesi, memleket gailesi değil. Parti gailesidir. Siyasi partiler, el birliği ile oluşturdukları siyasi statükoyu koruma telaşı ile hareket ediyor. Siyasi partilerden herhangi biri bir vekil daha kazanırsa, hiçbir şey değişmeyecektir. Ancak bağımsız, farklı ve yeni bir siyaset anlayışı yani biz, 25 Haziran’da Meclis’e girersek çok şey fark edecektir” dedi.

Kıbrıslıtürk toplumunun 25 Haziran ara seçiminde güçlü bir mesaj vereceğinden ve bağımsız milletvekili olarak kendilerini meclise taşıyacaklarından emin olduklarını vurgulayan Korkmazhan, “Kıbrıs için yeni ve çözüm odaklı, farklı muhalefeti büyüteceğiz. Meclis kürsüsünü de halk için bir mücadele alanına çevireceğiz” dedi.Başa dön tuşu