InstagramKıbrısManşetSpor

İlkman altın madalyanın sahibi oldu

Kıbrıslıtürk sporcu Mehmedali İlkman, İstanbul‘da düzenlenen “AJP Abu Dhabi Brazilian Jiu Jitsu” turnuvasının “Siyah Kuşak” kategorisinde şampiyon oldu

Turnuvaya, kuzey Kıbrıs’tan da bir kafile katıldı

Turnuvanın en önemli ayaklarından biri olan Grand Prix Şampiyonası geçtiğimiz gün İstanbul’da gerçekleşti. Birçok ülkeden yoğun katılımın gerçekleştiği turnuvaya, kuzey Kıbrıs’tan da bir kafile katıldı.

Başarılı sporcu Mehmedali İlkman Siyah kuşak kategorisinde dominant bir performans sergileyip bu kategorinin şampiyonu oldu.

İlkman ilk maçında, rakibini puan farkı (5-1) ile yenerken ikinci maçında ise rakibini 1 dakika 30 saniyede pes ettirerek altın madalyanın sahibi oldu.

Mavi kuşak kategorisinde ise aynı kafilede buluna Yevhenii Sobol toplam 4 maç yapıp, tüm maçlarında rakibini pes ettirerek altın madalyayı kazandı.

Bu duruma göre Mehmedali İlkman “AJP Siyah Kuşak” sıralamasında dünya genelinde 8. sıraya yükselirken, Yevhenii Sobol ise mavi kuşak sıralamasında dünya genelinde 29. sıraya yükseldi.

İlkman, kuzey Kıbrıs’ta ferdi anlamda çok yetenekli sporcular bulunduğunu ve hedeflerinin ise çağdaş ve katılımcı bir vizyon ile dünya sahnesinde daha çok yer alıp, daha büyük başarılar elde etmek olduğunu vurguladı.Başa dön tuşu