InstagramKıbrısKültür&SanatSürmanşet

Kuzey ve güneyden yarışmaya toplam 73 kişi 308 fotoğrafla katıldı

AKEL ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol-GUE/NGL Grubu’nun inisiyatifiyle ve Kıbrıs’ın tümünden onlarca fotoğrafçının katılımıyla gerçekleştirilen “Kıbrıs’ın Çehreleri” konulu 5. İki Toplumlu Fotoğraf Yarışması ödüllendirilecek fotoğrafların ve gerçekleştirilecek fotoğraf sergilerinde yer alacak fotoğrafların seçilmesiyle bu yıl da başarıyla tamamlandı

Fotoğraf sergisi 15 Aralık’ta yapılacak

Yeşil Hat’ın iki tarafından da yarışmaya toplam 73 kişi 308 fotoğrafla katıldı. Yarışmaya katılan fotoğrafları internet üzerinden çevrimiçi oylama yoluyla değerlendiren Jüri fotoğraf ve daha genelde kültür alanından 22 üyeden oluştu.

Yarışmanın ilk üç ödülünü kazananlar:

– Birincilik Ödülü – “Geçmiş” başlıklı fotoğrafıyla Ayşe Keçecioğlu

– İkincilik Ödülü – “Keskin Bakış” başlıklı fotoğrafıyla Şaziye Kofalı Kurt

– Üçüncülük Ödülü – “Terzi” başlıklı fotoğrafıyla Yorgos Petru

Yarışmayı kazananların ödüllendirileceği ve fotoğraf sergisinin açılışının yapılacağı etkinlik 15 Aralık 2023 Cuma akşamı saat 19.00’da Lefkoşa’da Ledra Palas karşısındaki Chateau Status’de gerçekleştirilecek.

İlk üç ödülü kazananlar Brüksel’i ziyaret edecek grupta yer alacaklar ve yukarıda belirtilen özel etkinlikte ödüllendirilecekler. Bu etkinlikte bu üç fotoğrafa ilaveten 2024 Takvimi için seçilen diğer 9 fotoğraf için de ödüller verilecek. Diğer ödüller ve gerçekleştirilecek fotoğraf sergisinde yer alacak fotoğraflar ile Jüri ve Organizasyon Komitesi üyeleri hakkındaki bilgiler ekte yer alıyor.

Yarışmaya katılan diğer fotolar şöyle;

Duyal Tüzün Hoca-Child
Aleksis Saveriades
Katia Christodoulou-Spring
Erkan Çelikeri Tradition
Mehmet Ali Karahasan-Granma Havva
Loizos Oikonomides-Memories
Veysi Canateş-Cinematographer
Tara Can-Sahara
Thekla Gavriil -Gentleman with the hat


Başa dön tuşu