InstagramKıbrısManşetSpor

Lefkoşa Türk Belediyesi Ülker Lefkoşa Maratonu nefes kesiyor!

Şampiyon Meleklerin adlarını yaşatmak ve Şampiyon Melekler Eğitim Kampüsü’nü ülkeye kazandırmak için düzenlenen Ülker Lefkoşa Maratonu’nda 21 kilometre yarı maraton koşusuna ve 10 km koşusuna Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı tarafından start verildi

07:00: Ülker Lefkoşa Maratonu”nda 21 km koşusuna start verildi

21 kilometre kategorisinde toplamda 62 erkek ve 13 kadın koşucunun katıldığı maratonda, 18-29 yaş, 30-39 yaş, 40-49 yaş, 50-5 yaş ve 60+ olmak üzere 6 farklı yaş kategorisi ile genel klasman kategorisi bulunuyor.
KKTC Atletizm Federasyonu iş birliğinde düzenlenen maratonda 10 km için start saat 07.30’da verilecek.

Çipli Sistem ile Elektronik Ölçüm Kuzey Kıbrıs’ta ilk kez IAAF ve AIMS tarafından uluslararası olarak onaylanmış maraton olan Lefkoşa Maratonu’nda bu yıl da yarışmacıların parkur derecelerini belirlemek için uluslararası atletizm yarışmalarında kullanılan çip sistemi yine devrede olarak.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı

Çipli sistem sayesinde elektronik ölçüm sistemleri, yerdeki halı antenler vasıtasıyla, üzerinden geçen her çipin verisini algılar ve zamanı saniyenin yüzde 1’i hassasiyetiyle verir. Bu teknoloji, sadece başlangıç ve bitiş konumundaki zamanlamayı vermekle kalmayıp, muhtelif mobil teknolojiler vasıtasıyla ihtiyaç duyulan her ara mesafede de dereceleri anında ana sonuç tasnif merkezine ulaştırabilme kabiliyetine sahiptir.

07.30: Ülker Lefkoşa Maratonu’nda 10 km koşusuna start verildi

Şampiyon Meleklerin adlarını yaşatmak ve Şampiyon Melekler Eğitim Kampüsü’nü ülkeye kazandırmak için düzenlenen, Ülker Lefkoşa Maratonu”nda 21 kmlik yarı maraton startının ardından, günün ikinci koşusu olan 10 km yarı maratonuna da yine Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı tarafından start verildi.

10 kilometre kategorisinde toplamda 187 erkek ve 61 kadın koşucunun katıldığı maratonda, 18-29 yaş, 30-39 yaş, 40-49 yaş, 50-5 yaş ve 60+ olmak üzere 6 farklı yaş kategorisi ile genel klasman kategorisi bulunuyor.
KKTC Atletizm Federasyonu iş birliğinde düzenlenen maratonda 4 km için start saat 10.30’da verilecek.

Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Derneği ve Elite Hospital ile iş birliği

Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Derneği üyesi 10 fizyoterapist maraton esnasında ve sonrasında koruyucu fizyoterapi yöntemleri ve sakatlıklar olması durumunda spor fizyoterapisi uygulaması için orada olacak.
Maraton Sağlık sponsoru Elite Hospital tarafından maraton süresince olası acil durumlar için ambulans hazır olacak.

Maraton boyunca tüm kategoriler ve etkinlik tamamlana kadar Lefkoşa’da bulunan ve belirtilen güzergahları kullanacak yurttaşların görevlilere, işaret ve işaretçilere uymaları önemle rica edildi.

Başa dön tuşu