InstagramKıbrısSporSürmanşet

Şölene, toplam 15 okuldan 23 kız ve erkek takımı katıldı

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Talat Akkor Basketbol Anı Şöleni tamamlandı

Şölene, toplam 15 okuldan 23 kız ve erkek takımı katıldı

KTÖS tarafından yapılan yazılı açıklamada, üç gün süren şölene 23 Nisan İlkokulu, 9 Eylül İlkokulu, Dr. Suat Günsel Lefkoşa İlkokulu, NBC Alsancak İlkokulu, Çağlayan İlkokulu, NBC Lefkoşa İlkokulu, Şht. İlker Karter İlkokulu, Yakın Doğu İlkokulu, Yeniboğaziçi İlkokulu, Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu, Alayköy İlkokulu, Şht. Ertuğrul İlkokulu, Şht. Mehmet Eray İlkokulu ve Özgürlük İlkokulu olmak üzere toplam 15 okuldan 23 kız ve erkek takımı katıldı.

Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Merkezi ile takımlar karması arasında yapılan şölen maçı ise büyük alkış toplandı.

Basketbol şöleni, renkli görüntülere ve nefes kesen mücadelelere sahne oldu

“Her çocuk spora teşvik edilmelidir” sloganı ile düzenlenen, tüm çocukların kazanan tarafta olduğu basketbol şöleni renkli görüntülere ve nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

Öğretmenleri ve öğrencileri bir araya getiren şölen, çocukların birbirleri ile olan dayanışmasının artırılması, özgüven ve iletişim becerilerinin geliştirilmesiyle bunların eğitim-öğretim hayatlarına pozitif bir etki olarak yansımasını hedeflemiştir.

Kapanış seremonisinde ise şölene yaptıkları değerli katkılardan dolayı Basketbol Federasyonuna teşekkür plaketi sunuldu.Başa dön tuşu