InstagramKıbrısManşetSiyaset

Atlı: Bu ülkede bir elçiye yaptıklarının hesabını soracak kimse yoksa yarın çok geç olacak

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mine Atlı, TC Elçiliği tarafından Hala Sultan İlahiyat Koleji‘ne, TC’den görevlendirme bir öğretmenin Müdür Muavini yapılmasının, ülkeyi kimin yönettiğinin son göstergesi olduğunu söyleyerek, dayatmalara alan açan muhalefet boşluğuna dikkat çekti

Atlı: UBP-DP-YDP atama hükümeti sadece arka planı örtmek için kullanılan bir sis perdesidir

TDP adına yazılı açıklama yapan Mine Atlı, gerici kuşatmanın başta eğitim olmak üzere ülkenin dört bir yanını sardığını ve UBP-DP-YDP atama hükümetinin, arka planda ülkeyi yönetenlerin üzerindeki bir sis perdesi olduğunu söyleyerek, arka planın artık örtülemeyecek kadar korkunç olduğunu vurguladı.

Atlı, “Hala Sultan İlahiyat Koleji’ne, bizzat TC Elçiliği tarafından Müdür Muavini atandığı, TC’den gelen öğretmenlerin BugünKıbrıs’ta yayınlanan yazışmalarında da ortaya koyuldu. Bu rezalet dahi sözde Eğitim Bakanı’nın istifası için yeterliyken, tek satır açıklama dahi yapmaya gerek duyulmamış olması artık bunların ortaya çıkmasından dahi rahatsızlık duyulmadığı anlamına geliyor” dedi.

“Memleket elden gidiyor, yarın çok geç olacak!”

Ülkenin tamamen TC Elçiliği tarafından yönetildiğinin artık kanıtlı olduğunu, hiçbir hamasi açıklamanın da bunu değiştiremeyeceğini kaydeden Mine Atlı bu durumun; Kıbrıs Türk toplumunun dayatmalara karşı ayaklanması için başka sebebe de ihtiyaç olmadığının göstergesi olduğunu kaydetti.

Atlı, “Öğretmen direniyor, sendikalar direniyor çünkü bu memleket elden gidiyor. Bir yarısına hapsedildiğimiz ülkemizin bu yarısını da tamamen kaybetmek üzere olduğumuz her geçen gün ortaya çıkıyor! Ülkedeki muhalefet boşluğu da bu zihniyetin palazlanmasına alan açıyor. Bu ülkede bir elçiye bu yaptıklarının hesabını soracak olan yoksa ve toplumsal örgütlü mücadele bugün başlamazsa yarın çok geç olacak” dedi.Başa dön tuşu