KıbrısManşet

Çakıcı: Mağduriyeti gidermek hükümetin görevi

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı,  Kıbrıs’ın “güneyde çalışan insanlarımızın mağduriyetini gidermek hükümetin görevi” vurgusunu yaptı

Haberatör Web TV’de konuşan Çakıcı, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs döneminde en çok ezilen kesimin çalışan ve emekçiler olduğunu belirterek, doğru tedbirlerin alınması gerektiğine işaret etti. İnsanların adalet duygularını kaybetmeden tedbirler alınması gerektiğine vurgu yapan Çakıcı, herkes başının çaresine baksın anlayışının doğru olmadığını söyledi. 

 Çakıcı, sosyal devlet olgusuna vurgu yaparak, Güneyde çalışan insanların da ailelerine bakmak, taksitlerini ödemek, evlerine ekmek götürmek zorunda olduğunu kaydederek, Koronavirüs testi pozitif  çıkan kişiler olduğu yönünde yapılan açıklamalar sonucunda Güney Kıbrıs’a yapılan girişlerin aniden durdurulduğunu belirtti.

Çakıcı: Neden bugüne kadar açıklama yapılmadığının sorgulanması gerekir

Tedbir anlamında neden bugüne kadar açıklama yapılmadığının sorgulanması gerektiğine işaret eden Çakıcı, Güney Kıbrıs’ta vakaların çoğaldığının herkes tarafından bilindiğini ancak testi pozitif  çıkan 10 kişinin hangi saatte, hangi kapıdan giriş yaptıkları, temaslıları kimlerdir sorusunun cevaplarının bulunarak  denetlenmesi gerekirken, giriş kapılarının kapatılma kararının verildiğini söyledi. 

Çakıcı: Hükümetin tutumu insani değil    

Çakıcı, “Hükümetin Güney Kıbrıs’ta çalışan işçilerin işyerlerine gitmesiyle ilgili tutumu insani değildir. Dün ve bugün yapılan eylemlerde insanların verdikleri ekmek kavgası hepimizin malumudur. Hükümette bulunmak, anayasanın ve yasaların verdiği yetkileri kullanmak anlamındadır. Yapılması gereken vatandaşımızın sağlığını korumak ve ekonomik olarak zorda olan insanlarımıza devlet olarak sahip çıkmaktır” dedi.Başa dön tuşu