KıbrısManşet

Güneyin Emekçileri: Uzlaşı sağlanamadı, mücadeleye devam ediyoruz





Güney Kıbrıs’ta çalışan Kıbrıslıtürklerin sosyal medyada örgütlendiği, Güneyin Emekçileri Grubu’ndan yapılan açıklamada, bugün hükümet yetkilileri ile yapılan görüşmeden uzlaşı çıkmadığı duyuruldu

Güneyin Emekçileri Grubu: Uzlaşı sağlanamadı, mücadeleye devam ediyoruz

Güneyin Emekçileri Grubu’nun birlik hareketini bölmek için, sosyal medyada ‘Güney Kıbrıs’ta çalışanlar’ adı altında farklı bir oluşum ortaya çıkartıldığını söyleyen grup, “Bu dernek 3, 5 kişinin önderliğinde kurulmuştur. İşçilerin birliğini bölme hedefiyle çalıştıkları artık apaçık ortaya çıkmıştır” şeklinde açıklama yaptı

Grubun açıklaması şu şekilde;

“Öncelikle bildirmek isteriz ki ‘Güney Kıbrıs’ta çalışanlar’ ismindeki dernekle Mart ayından beridir hak mücadelesi veren ‘Güney Emekçileri’ oluşumunun hiç bir bağı yoktur.

Bu dernek 3-5 kişinin önderliğinde kurulmuş ve işçilerin birliğini bölme hedefiyle çalıştıkları artık apaçık ortaya çıkmıştır.

Bu kişilerin kimler tarafından yönlendirildiği bilgimiz dahilindedir, çok yakın bir zamanda bu konu için ayrı bir basın açıklaması yapmayı düşünüyoruz.

Güney Emekçileri oluşumu sırf işçilerin bölünmemesi uğruna bahse konu derneğin ortaya çıktığı andan itibaren çalışmalarını askıya almıştı, ancak bugün hükümet yetkilileriyle yapılan görüşmede anlaşma sağlandığını iddia edilen konuda Güney Emekçilerinin kesinlikle bir uzlaşısı yoktur.

Bu insan haklarına ve eşitlilik ilkesine aykırı gayri insani alınan kararlar kesinlikle bizleri temsil etmiyor ve bu kararlar karşısında mücadelemizi tekrar sokağa taşıyacağımızı ve bizleri doğuran bu topraklarda özgürce işimize, evimize gidebilme özgürlüğümüzü elde edene kadar mücadele edeceğimizi bildiririz”


 





Başa dön tuşu