KıbrısManşet

Girne Belediyesi, Girne Sos Çocukköyü Derneği’ne bağış yaptı

Girne Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, Girne Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi Amiri Mehmet Atak kontrolünde, Girne Belediyesi, kamusal alanlar ile kaldırımlarda bulunan belediyeye ait hurma meyvelerini topladı ve Çarşamba pazarında satarak 8680TL gelir elde etti

Gelirin tamamı bağışlandı

Elde edilen gelirin tamamı sosyal sorumluluk kapsamında Sos Çocukköyü Derneği‘ne bağışlandı.

Ayrıca Girne Belediyesi yine belediyeye ait yeşil alanlarda, parklarda ve çocuk oyun alanlarında bulunan zeytin ağaçlarından zeytinleri toplayarak 200 lt. zeytinyağı elde edildi. Elde edilen zeytinyağının 20 litresi Sos Çocukköyü mutfağına teslim edildi.

Güngördü: Sorumluluk alanları genişledi ve çeşitlendi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü bağışı teslim ederken yaptığı konuşmada, belediyelerin sorumluluk alanlarının genişlediğini ve çeşitlendiğini belirtti.

“Her zaman destekçisiyiz”

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında büyük bir görev üstlenmiş olan Sos Çocukköyü Derneği’nin her zaman destekçisi olduklarını dile getiren Güngördü, Girne Belediyesi olarak sosyal yaşam merkezinin de kurulmasıyla bu alanda büyük bir yol kat ettiklerini dile getirdi.

Güngördü, yapılan bağışların yanı sıra sosyal sorumluluk kapsamında görevlerinin arttığını söyleyerek, bu alanda imkanları çerçevesinde gereğini yapacaklarını belirtti.

Akter, teşekkürlerini iletti

Sos Çocukköyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Buğra Akter yaptığı konuşmada, başta Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’ye Park ve Bahçeler Amiri Mehmet Atak ve ekibine, derneğe yapılan bu anlamlı bağıştan dolayı teşekkürlerini iletti.

Başa dön tuşu