KıbrısManşet

Sorunlar konuşuldu

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç ile online görüşme gerçekleştirdi

Amcaoğlu: Türkiye’deki öğrencilerin getirilmesi konusunu ele aldık

Bakanlık açıklamasına göre, görüşmede pandemi nedeniyle Kuzey Kıbrıs’taki üniversitelerinin yaşadığı sorunlar konuşuldu.

Bakan Amcaoğlu, geçen hafta ülkedeki üniversite rektör ve yetkilileri ile Lefkoşa’da yaptıkları ve Başbakan Ersan Saner’in de katıldığı toplantı ile ilgili olarak YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’la görüş alışverişinde bulunduklarını ve önümüzdeki süreçte özellikle Türkiye’deki öğrencilerin getirilmesi konusunda neler yapılabileceğini ele aldıklarını kaydetti.

“İşbirliği en üst seviyede devam edecek”

Amcaoğlu, YÖK Başkanı ile gerçekleştirilen görüşmeyi son derece faydalı olarak niteledi ve işbirliklerinin en üst seviyede devam edeceğini vurguladı.

Amcaoğlu, Kuzey Kıbrıs’taki  üniversitelerinde eğitim gören ve halen pandemi nedeniyle Türkiye’de bulunan 30 bin civarındaki öğrenciyi, ikinci dönemde ülkeye getirip, yüz yüze eğitimi başlatmanın en önemli hedefleri arasında olduğunu da ifade etti.

Başa dön tuşu