KıbrısManşet

CTP: Nisan’da erken seçime gidilmelidir!

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Nisan’da erken seçime gidilmesi gerektiğini vurguladı

“Hükümetin halkın ihtiyaçlarına yanıt veremeyecek bir yapıda olduğunun tespiti”

Başbakan Ersan Saner‘in, Meclis başkanlığı seçiminde yaşanan krizin ardından kürsüden yaptığı konuşmada, muhalefete “en kısa zamanda erken seçim tarihinin belirlenmesi önerisi” yaptığını hatırlatan CTP, bu açıklamanın, bir yandan hükümetin halkın ihtiyaçlarına yanıt veremeyecek bir yapıda olduğunun tespiti, diğer yandan da ülkenin seçim sath-ı mailine girdiğinin ilanı anlamına geldiğini belirtti.

“Bu kaostan ancak halkın iradesiyle çıkılabilir”

Cumhuriyetçi Türk Partisi, bugün, MYK, Örgüt Bürosu ve Meclis Grubu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıda, Başbakan Saner’in muhalefete yaptığı öneriyi değerlendirdi.

Toplantıda yapılan temel saptamanın, art arda yaşanan siyasi krizlerin ülkeyi ve halkı çok zor bir dönemde kaos ortamına sürüklediği ve bu noktadan sonra bu kaostan ancak halkın iradesiyle çıkılabileceğinin olduğu açıklandı.

“En geç Nisan ayı içerisinde seçime gidilmesi gerektiği kanaatindeyiz”

CTP’nin yetkili organlarının, bu saptamadan hareketle, halka böyle bir dönemde daha fazla zaman kaybettirilmeden, bütçe ve seçim hazırlıkları ile ilgili çalışmaların bir an önce tamamlanması ve en geç Nisan ayı içerisinde seçime gidilmesi gerektiği kanaatinde olduğu belirtildi.

“Bu noktadan sonra yetki halkta”

Bu noktadan sonra yetkinin halkta olduğunu belirterek,”Kıbrıs Türk halkının, özgür iradesiyle, ülkeyi bu kaostan çıkaracak, yaratılan tahribatı hızla giderecek, sorunları ciddiyetle ele alıp çözme yeteneğine sahip, sorumlu ve güvenilir bir siyasi yapıyı sandıktan çıkaracağına inancımız tamdır” denildi.

Başa dön tuşu