KıbrısSürmanşet

Gazimağusa ve Girne’de sahtekarlıkGazimağusa’da dün meydana gelen olayda, sahtekarlıkla araba almaya çalışan iki kişi tutuklandı

2 kişi tutuklandı

Royal King Oto isimli iş yerinde satışa arz edilen bir aracı satın almak amacı ile kullanımlarında bulundurdukları telefonun Whatsapp haberleşme hattından başka bir kişinin profil resmini kullanarak mesaj gönderdikten sonra, söz konusu iş yerinde bulunan aracı, yurt dışında bulunan başka bir şahsın yönlendirmesi ile sahtekarlıkla almaya teşebbüs eden 34 yaşındaki E.P. ve 40 yaşındaki M.T. tutuklandı.

Kendisini iş adamı olarak tanıttı

Öte yandan Girne’de Pazar günü Olgaç Uçar’ın, internet sitesi üzerinde satışa sunduğu aracı satın almak amacıyla, 36 yaşındaki M.B. kullanımında bulunan telefondan, dolandırmak kastıyla Uçar’a mesaj atarak kendini tanınmış bir iş adamı olarak tanıtıp söz konusu aracı satın almak istediği beyanında bulunduktan sonra, aracı satın almak için Pazartesi günü Olgaç Uçar’ın iş yerine gittiği sırada suçüstü tespit edilerek tutuklandı.

Polis tarafından yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan 30 yaşındaki S.C.Y. de tutuklandı.

Başa dön tuşu