KıbrısSürmanşet

Pilli: Bağışlar sağlık sektörü için çok önemliLefkoşa Merkez Lions Kulübü, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’ne iki adet hasta başı ayaklı monitör cihazı bağışında bulundu

İki adet monitör, törenle Gürkut’a teslim edildi

Lefkoşa Merkez Lions Kulübü temsilcileri, duyarlı sponsorların katkılarıyla temin edilen iki adet monitörü, saat 10.00’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin de katıldığı törende Onkoloji Servisi Sorumlusu Dr. Özlem Gürkut’a teslim etti.

Çalı ailesinin katkılarıyla temin edildi

Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Dönem Başkanı Pervin Gürler, Lionsların gönüllülük temelinde hizmet verdiğini ifade ederek, “Bugün, kulüp tarafından Londra’da yaşayan KKTC vatandaşı Ayşe Çalı, Ayla Çalı ve babaları İrfan Çalı’nın katkılarıyla temin edilen iki hasta başı ayaklı monitörü Onkoloji Servisi’ne bağışlıyoruz” dedi.

Gürler, çalışma ve yardımların devam edeceğini belirtti

Gürler, kulübün hastanenin ihtiyacı olan tıbbi cihazların giderilmesine yönelik çalışmalarına ve yardımlarına devam edeceğini de ifade etti

Pilli, teşekkürlerini iletti

Sağlık Bakanı Ali Pilli, salgın döneminde hastaneye böyle bir bağışta bulunarak duyarlılık gösteren Lefkoşa Merkez Lions Kulübü’ne ve katkı koyan aileye teşekkürlerini iletti.

Pilli: Kıbrıs Türk halkının, 74 öncesi dayanışma ruhu bu dönemde devam etmektedir

Bakan Pilli, özellikle Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde çıkan yangın ve Kovid-19 salgını döneminde halkın önemli bir dayanışma örneği sergilediğini ifade ederek, “Kıbrıs Türk halkının, 74 öncesi dayanışma ruhu bu dönemde devam etmektedir. Bağışlar sağlık sektörü için çok önemlidir. Sağlığa yapılan her katkı insana yapılan katkıdır” diye konuştu.

Gürkut: Toplumsal destek çok önemli

Onkoloji Servisi Sorumlusu Dr. Özlem Gürkut ise, Lefkoşa Merkez Lions Kulübü’ne yaptıkları cihaz bağışından dolayı teşekkür ederek, sağlık alanında toplum ve devlet dayanışmasının önemine dikkat çekti. Gürkut, “Ülkede yaşanan salgından dolayı zor bir dönemden geçiyoruz. Sağlık hizmetleri de etkileniyor. Bu nedenle, toplumsal destek çok önemli” dedi.

Özyılkan’da teşekkürlerini iletti

Burhan Nalbantoğlu Başhekimi Adil Özyılkan da kulübe katkılarından dolayı teşekkür etti.

Başa dön tuşu