KıbrısManşet

LTB’den esnafa destek: Kira almayacağız

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, belediyenin Ocak ve Şubat ayı kiralarını almama kararı ürettiklerini duyurdu

Harmancı: Ocak ve Şubat ayı kiralarını almayacağız

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Harmancı, geçtiğimiz kapanma döneminde de, kiracılarından 3 ay boyunca kira almadıklarını hatırlatarak, aynı uygulamayı Ocak ve Şubat ayları için de hayata geçirdiklerini söyledi.

Harmancı’nın açıklaması şu şekilde:

Herkese günaydın ve iyi pazarlar, geçen yıl pandemiye bağlı kapanma kararı döneminde (1,5 ay) kapalı olan veya ciddi şekilde iş kolu etkilenen kiracılarımızdan 3 ay boyunca kira almamıştık.

2021 Ocak ve Şubat kiralarımızıda bandabuliya başta olmak üzere kiracılarımızdan almama kararı ürettiğimizi duyurmak isterim.

Yerel yönetimlerin diğer gelir kalemlerinin ise (temizlik, sağlık, meslek ve reklam gibi) yasal zorunluklar nedeniyle aşağıya çekilmesi mümkün değildir.

Bu vesile ile özellikle turizme dayalı veya destinasyon olarak turizm hareketliliği ile ekonomik devinime sahip iş kollarından vakıflar başta olmak üzere kira giderlerinin minimum seviyeye indirilmesinin hayati önem taşıdığını belirtmek isterim”Başa dön tuşu