KıbrısManşet

Kelle: Paydaşlar bir masa etrafında oturup toplantı yapacak

Mustafa Baflı eylemden bildiriyor: Çiftçiler Birliği Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle ve üyeler sürecin devam edeceğini söyledi ve bugün daha önce Tarım Bakanlığı da yapmış olan Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ile de görüşeceklerini belirtti

11:25

Çiftçiler, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı‘nın sokağını traktörlerle kapattı

Açıklama yok.

Çiftçiler Birliği şok eylem gerçekleştirerek Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na giden yolu traktörlerle kapattılar. Polis, bakanlık etrafında güvenlik önlemleri aldı.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı önünde başlayan Çiftçiler Birliği‘nin eylemi Başbakanlık önüne taşınıyor.

12:55

Çiftçiler traktörleriyle Başbakanlık önünde.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Çiftçiler Birliği’nin 22 yönetim kurulu üyesi Başbakan Ersan Saner ile toplantıya giriyor.

14:20

Çiftçiler Birliği üyeleri bir muhatap bulunamadığını söyleyerek traktörlerini kornalar eşliğinde Başbakanlık kapısına dayadılar.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

14:35

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu, çiftçilerle konuşarak Başbakan Saner’in Başbakanlık’ta olduğunu ve görüşeceğini söyledi. Bunun üzerine eylemciler traktörleri söndürdü ve Saner ile görüşmeye girdi.

16:00

Başbakan Hamza Ersan Saner ile görüşen Çiftçiler Birliği Başkanı Hüseyin Çavuş Kelle ve üyeler sürecin devam edeceğini söyledi ve bugün daha önce Tarım Bakanlığı da yapmış olan Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ile de görüşeceklerini belirtti.

Kelle ayrıca, ilerleyen günlerde tarım politikası ile ilgili paydaşların bir masa etrafında oturup toplantı yapacağını söyledi.

Başa dön tuşu