KıbrısManşet

21 rektör yer yarıldı, içine girdi!

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar‘ın, Kıbrıs sorununa ilişkin ‘egemen 2 devlet’ isimli sözde çözüm modeline destek verdikleri açıklanan 21 rektörden ses seda yok

Rektörler adeta kayboldu

Türkiye ve Tatar’ın, Kıbrıs Türk toplumunun tüm barış ve çözüm isteklerine kulak tıkayarak, yeni bir çözümsüzlüğü getirecek olan ‘egemen 2 devlet’ adlı sözde çözüm modeline destek verdikleri basına yansıyan 21 üniversite rektöründen, o gün bu gündür hiçbir açıklama yok.

Basına konuşmayan ve durumu da inkar etmeyen rektörler, kendi üniversitelerindeki birçok akademisyen ve mütevelli heyetlerinin tepki vermesine rağmen, açıklama yapmaktan hala kaçınıyor.

Telefonlara bakmıyorlar

Gazetemizin de ulaşmaya çalıştığı birçok rektör ya telefonlarına bakmıyor ya da açıklama yapmak istemediklerini ifade ediyor.

Binlerce öğrenci, akademisyen ve ülkeye karşı sorumluluklarını bir kenara atarak, kişisel düşüncelerine göre Türkiye ve Tatar’ın Kıbrıs konusundaki politikalarına destek veren rektörlerin, bağlı bulundukları üniversitelerin sahiplerinden de herhangi bir açıklama gelmedi.

Özgür Gazete / Özel Haber

Başa dön tuşu