KıbrısManşetSağlık

Üstel, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı

Sağlık Bakanı Dt. Ünal Üstel, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı

Üstel: gençliğimiz geleceğimizdir, gençliğimize sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmakla eş anlamlıdır

Yayınladığı mesajda Üstel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102.yıl dönümünü coşkuyla kutladığını belirtti.

Üstel, gençlerin önemine ve bu günün değerine değinerek mesajına şöyle devam etti:

“Mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğumuz büyük Türk Ulusunun kaderini değiştiren, dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihi Türk gençliğine özgürlük ve egemenlik yolunda güneş olmuştur.

Türk gençliğine güvenen Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün ancak gençler sayesinde korunabileceğinin idrakı içerisinde Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs tarihini ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak güvendiği ve inandığı gençliğine armağan etmiştir.

O nedenle bugünü çok iyi önemsemeli, korumalı ve gelecek nesillere aktarılmasında azami gayreti göstermeliyiz. Çünkü gençliğimiz geleceğimizdir, gençliğimize sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmakla eş anlamlıdır.

Genç devletimizde geçmişini bilen ve geleceğini düşünen, bilinçli, üretken tarihimizi ve kültürümüzü özümsemiş ülkesini seven, Atatürk ilke ve devrimlerinin aydınlattığı yolda yürüme kararlılığı olan kuşaklar yetiştirmek hepimizin görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dilek ve sevgilerimle kutlarken, Kıbrıs Türkü’nün geleceğe uzanan yolunun 19 Mayıs güneşini hep aydınlatacağına, bu coğrafyada sonsuza dek özgür ve egemen olarak yaşayacağımıza yürekten inanıyorum.”Başa dön tuşu