KıbrısSürmanşet

İlk Yardım ve Kızılay Farkındalık Projesi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ve Kuzey Kıbrıs Turkcell işbirliğinde eğitim alanında işbirliğine gidiliyor

“İlk Yardım ve Kızılay Farkındalık Projesi” kapsamında okulların açıldığı dönemde gerçekleşecek Kızılay farkındalık eğitimleri yanı sıra Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı tüm okullara ilk etapta tam donanımlı ilk yardım dolabı ve ateş ölçer bağışlanarak destek verilecek.

Projeye iletişim desteği verecek olan Kuzey Kıbrıs Turkcell de, BiP uygulaması üzerinden açılacak Kızılay BiP Kanalı ile bilgilendirme yaparak çocukların, velilerin ve öğretmenlerin bilgilere online olarak istedikleri an ulaşmalarını sağlayacak.

Söz konusu işbirliğine ilişkin konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bakanlık olarak Kızılay ile sürekli temas halinde olduklarının altını çizerek, Kızılay’ın eğitime önemli destekler verdiğini belirtti. 

ozgur_gazete_kibris_İlk_Yardim_ve_Kizilay_Farkindalik_Projesi

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Sezen ise,proje hakkında bilgi vererek, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı olarak toplumun gereksinimlerini karşılama misyonu ve hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

Türk Kızılay’ı KKTC Delegasyon Başkanı Recep Günaydın da, Türk Kızılay’ı olarak bu projeye verdikleri destekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Türk Kızılay’ı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’nın ve Kıbrıs Türk halkının her zaman ve her koşulda yanında olacağız” dedi.  

Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Harun Maden de, pandemi döneminde sağlık ve eğitim konularında gerçekleşen projelerin önemine değinerek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitime destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Başa dön tuşu