KıbrısSürmanşet

Balık avlama müsabakası 6 Haziran’da gerçekleştirildi

Girne Belediyesi Ana Sponsorluğunda yapılan Karaoğlanoğlu Avcılık Atıcılık ve Balıkçılık Derneği‘nin ev sahipliğini yaptığı müsabaka 6 Haziran pazar günü gerçekleştirildi

Etkinliğe Güngördü de katıldı

 Avcılık Federasyonu‘nun yıllık faaliyet programında olan Karaoğlanoğlu tekneden olta ile sokan balığı avlama müsabakası Girne Belediyesi ana sponsorluğunda 6 Haziran günü sabahın erken saatlerinde Karaoğlanoğlu balıkçı barınağında toplanılarak, 14 takım 52 lisanslı sporcu, 45 lisanssız ferdi takım ve 135 ferdi lisanssız sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü düzenlenen olta ile sokan balığı avlama müsabakasına katılarak, başarılı olanlara ödüllerini verdi.

Güngördü: Barınağın var olması Girne için gereklidir

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ülkemizde balıkçılık faaliyetlerinin önemine işaret ederek, yapılan spor müsabakasına Girne Belediyesi olarak katkı koyduklarını söyledi. Güngördü, Barınağın var olmasının bölge halkı için önemli olduğuna dikkat çekerek, sorunların giderilmesinde gerekli desteği vereceklerini ifade etti.

Güngördü ödül töreninde yaptığı konuşmada “Karaoğlanoğlu Balıkçı Barınağı olarak geçen yerin, bütün Girne’de vatandaşların kolaylıkla denize ulaşabilecekleri ender noktalardan biridir. 1974 öncesinde de balıkçı barınağı olarak da bilinirdi. Ancak halen yasal bir balıkçı barınağı statüsüne kavuşturulamamıştır.

Bu nedenle yapılan müsabakada Başbakan’ın ve hükümet üyelerinin de burada olması çok önemlidir. Bu bölgenin en kısa zamanda, çevresiyle ve yollarıyla birlikte balıkçı barınağı olarak resmen ilan edilmesi gerekmektedir. Hükümetten talebimiz bu yöndedir” dedi.

Yarışmaya katılan tüm yarışmacıları ve başarı gösterenleri tebrik eden Güngördü, Dernek Başkanı’na ve katkı koyan herkese teşekkür etti.Başa dön tuşu