KıbrısManşet

Girne Belediyesi, Sağlık Bakanlığı’yla ortak Covid-19 denetimleri gerçekleştirdi

Girne Belediyesi Sağlık Bölümünden alınan bilgiye göre yapılan denetimlerde, işletme izni, sağlık karnesi, genel hijyen konularındaki  kontroller yapılmış, eksikliklerinden dolayı 3 işletmeye kapatma yazısı verildiği kaydedilirken,1 işletmenin de  gıda ürünlerine el konulduğu belirtildi

ozgur_gazete_kibris_Girne_Belediyesi_Saglik_Bakanligiyla_ortak_Covid_19_denetimleri_gercekleşsirdi1

Yetkililer, takip kontrolleri yine Girne Belediyesi Sağlık Bölümü ekipleri  tarafından yapılmak üzere, tüm işletmelere, ortalama 8 günlük süreler verildiğini açıkladı

Girne Belediyesi, Sağlık Bakanlığı ile birlikte market, restoran ve kafelerde denetimler gerçekleştirdi

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü; “Halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler konusunda sorumluluk ve hassasiyetle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bugün, Sağlık Bakanlığı’ndan yetkili kişilerle birlikte restoran, gıda satışı ve benzeri yerlere ( market- kafe) denetimler gerçekleştirdik.

ozgur_gazete_kibris_Girne_Belediyesi_Saglik_Bakanligiyla_ortak_Covid_19_denetimleri_gercekleşsirdi2

Yapılan denetimler sırasında,  market ve kafe yetkilileri ile görevli ekiplerimiz, yaşanan bu süreçte ne gibi sıkıntılar çektiklerini, sağlığa uygunluk konusunda gereken önlemleri alıp almadıkları ve Covid-19’a karşı nasıl korunabileceklerini irdelediklerini” söyledi. 

Güngördü; Halkımızı, tedbir olarak tüm yapılan uyarıları dikkate almalarını ve korunmak için ellerini sık sık yıkamalarını, maskenin ağız ve burnu kapatacak şekilde devamlı kullanılması gerektiğini kaydetti.

ozgur_gazete_kibris_Girne_Belediyesi_Saglik_Bakanligiyla_ortak_Covid_19_denetimleri_gercekleşsirdi3

Güngördü; “Belediye olarak hayata geçirdiğimiz birçok uygulama ile halkımızın sağlığını korumak adına yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle tüm esnafımızı, gerekli önlemleri alması, özellikle maske ve hijyen konusunda kurallara uyulması için işbirliğine davet eder, tüm halkımıza sağlıklı günler dileklerimle saygılarımı sunarım” dedi.

Başa dön tuşu