KıbrısManşet

Özkıraç: Siz bize işimizi öğretemezsiniz!Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-sen) Başkanı Kubilay Özkıraç, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı ile Kıb-tek Yönetim kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz‘ı, canlı yayında filtreleri yayımlamaya çağırdı

Özkıraç: Siz bize işimizi öğretemezsiniz!

Kıb-tek Yönetim kurulu Başkanı Büyükyılmaz ve Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın ortak basın açıklamasına cevap veren El-sen Başkanı Özkıraç Özgür Gazete’ye konuşarak, 6 aydır bir ihaleyi bile sonuçlandıramayan zihniyetin kendilerine işlerini öğretemeyeceklerini belirtti.

Özkıraç, “Siz bize işimizi öğretemezsiniz. Ama açıklamanızdaki ‘El-sen işine baksın’ sözünü kabul ediyoruz. Evet, biz zaten işimizi yapıyoruz. Ama Bakanlık ve Kıb-tek Yönetim kurulu bir ihaleyi bile yapamıyor. 8 jeneratörün sadece 1 tanesi arızalı, 7’si devrede, bakan bunu bile bilmiyor” dedi.

“Filtreleri canlı yayında halka gösterelim”

Teknecik Elektrik Santrali’nden yükselen siyah dumanların sebebinin kalitesiz yakıt olduğu konusunda ısrarcı olduklarını belirten Özkıraç, bunu inkar eden Bakanlık ve Kıb-tek Yönetim Kurulu Başkanı’nı da canlı yayında filtreleri kamuoyuna göstermeye çağırdı

Özkıraç, “Buradan bir çağrı yapıyoruz; canlı yayında santraldeki yakıt filtlerini tüm toplumun gözü önünde birlikte incelemeye hazırız. Hodri meydan! Yakıt mı değil mi hep birlikte tüm yurttaşlara gösterelim” dedi.

Özgür Gazete/Özel Haber

Başa dön tuşu