KıbrısKültür&SanatSürmanşet

Baraka Tiyatro Ekibi parklarda ve meydanlarda seyircisiyle buluşuyorBaraka Tiyatro Ekibi parklarda ve meydanlarda seyircisiyle buluşuyor

Halka açık ve biletsiz

‘İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı‘ adlı oyun, 17 ve 24 Temmuz Cumartesi günleri saat 19.00’da Barış Manço Parkı’nda oynanacak.

Halka açık ve biletsiz olarak gösterilecek olan yaklaşık bir saatlik oyun, işsiz bir gencin iş arama serüvenini ve bu esnada başına gelen trajikomik olayları konu alıyor.

Kolaylaştırıcılığını Nazen Şansal’ın yaptığı oyunda Emel Karagözlü Cicibaba, İncilay Gök, Merin Olgun, Şifa Alçıcıoğlu ve Umut Ersoy rol alıyor.

Baraka: Oyun ülkemiz gerçeklerine de değiniyor

‘İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı’ adlı kara komedi, kapitalizmin neoliberal döneminde çekilen toplumsal acılara geniş açılı bir ayna tutuyor.

Tıpkı lunaparklardaki kahkaha aynaları gibi, pek çok gencin yaşadığı trajik gerçekliği komik bir biçime sokuyor. Karakterin, iş arama hikâyesinin bir bölümünde Kıbrıs’a da yolunun düşmesiyle oyun ülkemiz gerçeklerine de değiniyor.

Baraka’nın 20. yıl etkinlikleri kapsamında yer alacak olan etkinliğin afişini Mustafa Batak, fragman ve video çekimlerini ise Kamil İpçiler gerçekleştirdi. Oyunun kostüm-aksesuar tasarım ve uygulaması ise Merin Olgun’a ait.

Biletsiz ve ücretsiz olan oyun, saat 19.00’da başlayacak ve Pandemi önlemlerine uygun olarak açık havada seyirciye sunulacak.

Lefkoşa’daki gösterim yerleri şöyle:

17-24 Temmuz Cumartesi Barış Manço Parkı

27 Temmuz Salı Göçmenköy Parkı

29 Temmuz Perşembe Büyük Han arkasındaki meydancık

Başa dön tuşu