KıbrısManşet

Amcaoğlu: Lütfen aşı olun

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, bakanlığının düzenlediği 2021-2022 Öğretim Yılı Planlama Çalışmaları bilgilendirme toplantısında aşı olunması için çağrıda bulundu

Amcaoğlu: Yüz yüze eğitim, 15 bin kişilik eğitim ordusunun aşılanması ile mümkün

Amcaoğlu, 2021-2022 öğretim yılında yüz yüze eğitime geçilmesini hedeflediklerini ancak bunu en sağlıklı ve en iyi şekilde başarmanın yolunun yaklaşık 15 bin kişilik eğitim ordusunun aşılanması ile mümkün olacağını vurguladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı 2021-2022 Öğretim Yılı Planlama Çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

“Covid-19’un en olumsuz etkisi eğitim alanında yaşandı”

2021-2022 Öğretim yılında uygulanması öngörülen çalışmalar hakkında bilgiler paylaşıldı, görüşler ortaya kondu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19’un en olumsuz etkisinin özellikle eğitim alanında yaşandığına işaret etti.

Amcaoğlu özetle şunları dile getirdi:

“Toplantıda eğitim konusunda dünyada yapılan uygulamaları ve bakanlığımızın hazırlıklarını, genel felsefe ve prensiplerimizi ortaya koyduk. Bilgi paylaştık ve görüş aldık.

Akademik Çalışma Takvimi, öğrenim sürelerinin gözden geçirilmesi, öğrenme kayıplarının giderilmesi, öğretim programları, okula güvenli ve sağlıklı dönüş, psiko-sosyal destek çalışmaları, hizmetçi eğitim ve rehberlik gibi başlıklarda yapılan geniş çaplı çalışmaların da bir özet sunumunu gerçekleştirdik.

Bu çalışmalarımıza 27 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz tarihlerinde farklı odak grupları ile devam edileceği hususunda fikir birliğine vardık. Bu çerçevede Akademik Çalışma Takvimi ve öğrenme kayıplarının giderilmesi başlığıyla 27 Temmuz’da KTÖS ve KTOEÖS ile toplantı yapacağız.

Sağlık ve Güvenlik konularıyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı, KTTB, KTOEÖS, KTÖS ve Eğitim Beklemez İnsiyatifi ile 28 Temmuz’da bir araya geleceğiz. Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği ve Rehberler ve Psikolojik Danışmanlar, KTOEÖS, KTÖS ile de 29 Temmuz’da grup toplantıları gerçekleştireceğiz.

Çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından da kamuoyuna gereken açıklamayı yapacağız”

“2021-2022 Öğretim yılında yüz yüze eğitimi hedefliyoruz”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu 2021-2022 Öğretim yılında yüz yüze eğitimi hedeflediklerini, bunu en iyi şekilde başarmanın yolunun da yaklaşık 15 bin kişilik eğitim ordusunun aşılanması ile mümkün olacağının altını çizdi. Bu rakama yüksek öğrenimin dahil olmadığını belirtti.

Onların da aşı olmasını istedi.

Bakan Amcaoğlu, tüm öğretmen ve çalışanların hatta yaşı uygun olan öğrencilerimizin aşı olmalarının önemine dikkat çekti ve ‘lütfen aşı olun’ çağrısını yaptı.

Başa dön tuşu