KıbrısKORONAVİRÜSManşetSağlık

Uçaner: Toplam pozitif vaka sayısı 3 bin 327

Acil Durum (Pandemi) Hastanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner, Covid-19 ile ilgili merak edilen detayları bir tabloda toplu bir şekilde paylaştı

Uçaner: Otele giden hasta sayısı 174

Sosyal medya hesabından Covid-19 ile ilgili aylık tablo yayınlayan Uçaner, toplam pozitif vaka sayısının 3 bin 327 olduğu, otele giden hasta sayısının ise 174 olduğunu belirtti.

Ayrıca Uçaner, Sinovac aşışındaki fazlalığın, nüfusun aşılama süresince kullanılan en fazla aşı olmasından dolayı olduğunu belirterek, “Hastaneye başvuran hasta ortalamasında yaklaşık tespit edilen aşılı hasta %20-25 arasında değişmekte” dedi.

“Aşı için başvuralım, aşımızı yapalım, kışa daha hazır girelim”

Uçaner’in paylaşımı şu şekilde:

Acil Durum Hastanesi olarak herbirim işini en layıkıyle yapmakta, kurduğumuz bir istatistik birimi var, gün be gün, her detay elimizde, sık paylaşmıyoruz. Gerekli şeyleri paylaşacağız ve devam edeceğiz.

Onlara bu emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Yorulan doktor , hemşire, işçi,sekreter, şoförler,herkese emekleri için tekrardan teşekkür ederim. Aylık olarak merak edilen her detay bu tabloda var.

Önümüzdeki günlerde hastanede yatan, tedavi gören hastaların aşı dağılımı, aşılı ve aşısız hasta kıyaslaması, hangi yaş, hangi aşı ,tedavi sürelerinide de paylaşacam. Herkese iyi haftasonlari dilerim.

Not: sinovac aşışındaki fazlalık, nüfusun aşılama süresince kullanılan en fazla aşı olmasından dolayıdır.
Hastaneye başvuran hasta ortalamasında yaklaşık tespit edilen aşılı hasta %20-25 arasında değişmektedir.
Aşı için başvuralım, aşımızı yapalım, kışa daha hazır girelim.

Fotoğraf açıklaması yok.

Başa dön tuşu