KıbrısManşet

Basın-Sen: Başbakan Tatar’ın davranışı acizliktirBasın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir, sendika adına yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ersin Tatar’ın, TV programcısı Mustafa Alkan’dan özür dilemesi gerektiğini belirtti

Kişmir: Kabul edilemezdir

Kişmir’in açıklaması şu şekilde;
Başbakan Ersin Tatar, demokratik bir tartışma ortamından kaçtığı için toplumdan özür dilemesi, hatta toplumsal irademizi pazarlık konusu haline getirdiği için adaylıktan çekilmesi gerekirken, haksız yere bir TV programcısını hedef alması ve hedef haline getirme çabası tarafımızca kabul edilemezdir
Bahse konu TV programının yapımcısı ve sunucusu olan Mustafa Alkan’ı mesnetsiz ifadelerle suçlayan Tatar’ın düştüğü durum, hem Başbakan olarak hem de bu toplumun liderliğine aday olan bir insan için büyük acizlik içermektedir.
Sayın Tatar’ın bu duruşuna ve süreç içerisinde Mustafa Alkan’ın olgun tavrına tüm kamuoyu şahit olmuştur. O nedenle de bu konuda toplumsal yargı gerekli kararı vermiş durumdadır.
Sayın Tatar’a tavsiyemiz hakkında hüküm veren toplumsal yargıya saygı duyması ve derhal hakkında yalan ifadeler kullanarak hedef haline getirmeye çalıştığı Mustafa Alkan’dan özür dilemesidir.
Aksi takdirde üyemizin kabul etmesi durumunda ortaya attığı mesnetsiz iddialar nedeniyle Ersin Tatar hakkında gerekli yasal işlemin başlatılması için yargıya başvuracağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz.
Başa dön tuşu