KıbrısKORONAVİRÜSManşetSağlık

13 Eylül’e kadar Ada Pass’a kayıt olmadan uçuş yapılabilecek

Sağlık Bakanlığı, PCR ve antijen testleri konusunda laboratuvarlarla tekrardan anlaşma sağlandığını açıkladı

Ada Pass sisteminde sıkıntı yaşayanlar 13 Eylül’e kadar kayıt olmadan uçuş yapabilecek

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bir süredir Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde yürütülen ve laboratuvarların kendi gerekçeleri ile ara verilen PCR ve antijen testleri konusunda laboratuvarlarla konsensüs sağlandığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Ada Pass sistemine kayıt olmakta sıkıntı yaşayanlar için, 13 Eylül’e kadar Ada Pass sistemine kayıt olmaksızın uçuşlarını gerçekleştirebilecekleri de ifade edildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde: 

“Bir süredir Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde yürütülen ve laboratuvarların kendi gerekçeleri ile ara verdiği PCR ve antijen testleri konusunda laboratuvarlarla konsensüs sağlandı.

Sağlık Bakanı Dt. Ünal Üstel’in  ilgili laboratuvar yetkilileri ile yaptığı  görüşme sonucunda 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren PCR ve antijen testi yapacak olan laboratuvarlar Sağlık Bakanlığı’na müracaat ederek test kitlerini temin edebileceklerdir.

Ayrıca adaya gelecek olan yolcular güncellenen Ada Pass sistemi üzerinden yolcu formunu adapass.gov.ct.tr adresine girerek doldurabilir ve QR kodlarını alabilmektedirler.

Ada Pass  sistemine kayıt olmakta sıkıntı yaşayanlar ise 13.09.2021 tarihine kadar Ada Pass sistemine kayıt olmaksızın uçuşlarını gerçekleştirebileceklerdir. Kamuoyuna duyurulur”Başa dön tuşu