KıbrısManşet

Sorakın: Sn. Saner, parti-devlet bütünleşmesine mi heveslendiniz?

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Başbakanlık resmi sayfasından UBP gençlik kolları başkanlarına mazbata verilmesi haberinin yayımlanmasıyla ilgili Başbakan Ersan Saner‘e, ‘ Başbakanlığın olanaklarını parti menfaatleri için mi kullanıyorsunuz’ sorusunu yöneltti

Sorakın: Başbakanlığın olanaklarını parti menfaatleri için mi kullanıyorsunuz?

Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Sorakın, Başbakanlık resmi sayfasından UBP gençlik kolları başkanlarına mazbata verilmesi haberinin yayımlanmasına tepki gösterdi

Sorakın açıklamasında, “Başbakanlığın olanaklarını parti menfaatleri için mi kullanıyorsunuz? Yoksa parti-devlet bütünleşmesine mi heveslendiniz” ifadelerini kullandı.

Sorakın’ın açıklamaların tam metni şu şekilde:

“Sn. Ersan Saner UBP’nin Girne’de düzenlediği bir etkinliğe katılıp mazbata dağıtıyor. Bu etkinlik haberleştirilip basına dağıtılıyor.

Buraya kadar doğal. Ancak bununla kalınmıyor, aynı etkinlik Başbakanlık basın bürosu tarafından, Başbakanlık resmi web sitesinde de yayınlanıyor.

Bu ne sayın Başbakan. Parti etkinliği başbakanlık etkinliği mi?

Başbakanlığın olanaklarını parti menfaatleri için mi kullanıyorsunuz? Yoksa parti-devlet bütünleşmesine mi heveslendiniz? Yazıklar olsun”

Başa dön tuşu