KıbrısManşetYaşam

Zeytin Festivali, Pazar güne kadar devam edecekGirne Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Zeytin Festivali yarın saat 19.00’da başlıyor

Zeytinlik Köy Meydanı’nda Covid-19 önlemlerine uygun şekilde düzenlenecek festival, Pazar güne kadar devam edecek.

Katılımcılardan Covid-19 tedbirleri kapsamında AdaPass ve test bilgileri istenecek

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bu yıl 20’ncisi düzenlenen ve salgın nedeniyle 3 günle sınırlandırılan festivalde aşılı kişilerden Adapass, aşışız kişilerden ise son 72 saatlik antijen veya PCR test sonucu, kimlik ve bilgileri istenecek.

Festival süresince stantlarda satış ve görevli olacak tüm kişilerin ise, aşılı veya aşısız fark etmeksizin, son 24 saat içinde yapılmış PCR veya antijen testlerinin sonucu istenecek.

Festivalde, her yıl olduğu gibi bu yılda zeytin ve zeytincilikle ilgili seminerler olacak

Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü, her yıl olduğu gibi bu yıl yine festivalde zeytin ve zeytincilik konusunda bilimsel sunum ve seminerler, edebiyat söyleşileri, ülke sanatçılarının konser ve dinletileri, yöresel ve modern dans gösterileri yapılacağını ifade etti.

Güngördü, festivalde; yiyecek-içecek, zeytin ve ürünleri, el sanatları, kültürel-sanatsal birçok ürünün sergi ve satışının yapılacağını belirtti.

Festivalde ayrıca 9 ve 10’uncu Uluslararası Karikatür ve Zeytin Mizah Şenliği Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu