KıbrısManşet

Serdaroğlu: Hükümet istifa etti ama bizim sorunlarımız devam ediyor28 belediyede örgütlü Hür-İş, Dev-İş, BES ve Mağusa Türk Genel İş adına açıklama yapan Hür-İş Federasyonu Bakan Vekili Ahmet Serdaroğlu, “Hükümet istifa etti ama biz yarın yapacağımız eylemden vazgeçmiyoruz” dedi

Eylem saat 10:00’da LTB önünden başlayacak

28 belediyede örgütlü sendikalar yarın grev yaparak, yaşanan sorunları kamuoyu ile paylaşacak. Lefkoşa Türk Belediyesi önünde saat 10.00’da toplanarak Meclis’e doğru yürüyecek belediye çalışanları, seslerini kamuoyuna duyuracak.

Belediyelerde örgütlü, Hür İş Federasyonu (Hür-İş), Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (Dev-İş) ve Mağusa Türk Genel İş Sendikası (MTGİS) adına açıklama yapan Hür-İş Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu, “Hükümet istifa etmiş olabilir. Ama bizim sorunlarımız hala daha devam ediyor. Belediyelerde hizmetler durma noktasına geldi. Bekleyecek zaman yok. Verilen sözleri ülkeyi yönetenlere hatırlatmak için yarın Meclis’e yürüyeceğiz” dedi.

Belediyelerdeki hizmetin durması koronavirüs salgınıyla birlikte değerlendirildiğinde ölümcül sonuçlar doğurabilir. Kimse bu toplumu böyle bir tehlikeye atamaz. Bugüne kadar ülkeyi yönetenler de istifa ederek sorumluluktan kaçamaz. Ülkeyi yönetenleri yarın Meclis önüne yapacağımız yürüyüşle son kez uyaracağız” diye konuştu.

Başa dön tuşu