KıbrısManşet

TUTDER: Ülkemizdeki siyaset alanı dünyadaki hiçbir gelişmeyi takip etmiyor

Hızlı Tüketim Ürünleri Tedarikçileri Derneği (TUTDER), ada ülkelerinin yaşanan fiyat artışlarından çok daha kötü etkilendiğini söyleyerek, ülkedeki pahalılığın gerçek nedeninin de devletin sorumsuzluğu, ilgisizliği, bilgi, beceri ve yetkinlik yetersizliği olduğunu belirtti

TUTDER: Ülkemizdeki siyaset alanı dünyadaki hiçbir gelişmeyi takip etmiyor

TUTDER Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, pandeminin başından beri tedarik zincirlerini bir arada tutmak için olağanüstü bir çaba harcadıkları, uzun süreden beri yöneticileri olumsuz koşullar hakkında uyardıkları belirtildi.

Açıklamada, “Ancak ülkemizdeki siyaset alanı dünyadaki hiçbir gelişmeyi takip edemediği gibi, dünya ticaretinin seyrini de takip etmemekte dolayısıyla hiçbir önlem almamakta, hatta önermemektedir” denildi.

“Bizi yönetenlerin gelişmeleri izlediklerinden dahi kuşkumuz var”

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi;

“Global sorunlara ek olarak Türk Lirası’nın döviz karşısındaki pozisyonu da ülkemize özgü bir sorun olarak, hayatın tüm alanlarını daha da olumsuz olarak etkilemektedir.

Ancak bizi yönetenlerin, bırakın çözüm önerilerini duymak isteyişimizi, artık tüm bu gelişmeleri izlediklerinden dahi kuşkumuz vardır.

Ülkemiz, insanımız yakın bir gelecekte çok büyük ekonomik sıkıntılar ve pahalılık riski altındayken; tüm bunların olumsuz sosyal etkileri kötü sonuçlara neden olabilecekken; bizi yönetenlerin sorunları bırakınız çözmek, etkilerini hafifletecek önlemleri almak için dahi hiçbir umut vermedikleri bu ortamda çalışmak, iş yapabilmek imkansız hale gelmektedir.

“Ülkedeki pahalılığın gerçek nedeni devletin sorumsuzluğu ve yetersizliğidir”

Pazarın ucuzlatılması ve halkın alım gücünün desteklenmesi için defalarca ve yıllardır yaptığımız önerileri kulak arkası eden; her göreve başlayan ilgili Bakana konuları anlatmaktan yorulan biz Tedarikçiler, kısa bir süre sonra halkımızı ülkemizdeki pahalılığın nedenleri konusunda bilgilendirici bir kampanya başlatmak kararı almış bulunuyoruz.

Bizi bekleyen zor günlerle ilgili bilgi kirliliği yaratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Ülkemizdeki pahalılığın gerçek nedeni devlet aygıtının sorumsuzluğu, ilgisizliği, ve bilgi, beceri, yetkinlik yetersizliğidir. Bunun bedelini ne iş insanlarına ne tüketiciye ödetmenin haklı yanı olamaz”Başa dön tuşu