KıbrısManşet

Ekor’dan ‘Fabrika bize un vermiyor’ iddiası!

Un ithalatının serbest bırakılması için hükümete baskı yaptığı bilinen ve kararın alınmasını destekleyen Ekor Fırını, karar dolayısıyla yıllardır çalıştıkları un fabrikasından un alamadıklarını iddia etti

Ekor’dan ‘Fabrika bize un vermiyor’ iddiası!

Ekor basına gönderdiği yazılı açıklamada, hükümetin un ithalatının serbest bırakılması konusunda almış olduğu karar sonrası, yıllardır çalıştıkları un fabrikasından artık beyaz un, baklavalık un ve kepek alamadıklarını öne sürerek, ekmek ve diğer unlu mamullerin temel hammaddelerinden olan bu hammaddelerin verilmemesinin, üretimlerini durduracağını söyledi.

Un fabrikalarını hükümetin aldığı karar dolayısıyla kendilerini cezalandırdıklarını ileri süren Ekor, bunun sonuçlarının ağır olacağını belirtti.

Yapılan açıklama şöyle;

“Eğer bu hammaddeleri alamazsak, üretimi durdurmak zorunda kalacağız. KKTC’nin bütün bölgelerine ekmek çeşitleri üretip gönderdiğimiz için bu konuda en ciddi sıkıntıyı halkımız yaşayacaktır. Marketlerde, Restoranlarda ve Unlu Mamul verdiğimiz diğer bütün yerlerde bu ürünler bulunamayacaktır.

Döviz dalgalanması nedeniyle zaten zorlanan halkımızın, en temel ihtiyaçlarından biri olan unlu Mamullerden yoksun kalması, bir darbe daha olacaktır. Un üreticilerinin en kısa zamanda bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirip, halkımızın ihtiyaçlarına kulak vermesi gerekmektedir”Başa dön tuşu