EkonomiKıbrısManşet

Ehürman: Kaynaklar yeni yolların yapımı ve yenilenmesi için kullanılacak


Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, emekli maaşı alıp geçinemediği için çalışmak zorunda olan kişilerin artırılan vergi yükünün, gerekli yasal düzenlemeler yapılarak adaletli hale getirileceğine söyledi.

Erhürman: Geçinemediği için çalışmak zorunda kalan emeklilerin vergi yükünde düzenlemeler yapılacak

Erhürman, halkın alım gücünün korunmasının önemine vurgu yapan Erhürman, uzun zamandır memleketin ‘yönetilmediğine’ işaret ederek, Ulusal Birlik Partisi (UBP) zihniyetinin, bu halkın gailesini çekmediğini belirtti.

Kıbrıs Türk Şoförler Birliği’ni ziyaret eden Tufan Erhürman, 23 Ocak seçimlerinin bir dönüm noktası olduğunu kaydetti.

Ziyaret sırasında Erhürman’a, LTB eski Başkanlarından Kutlay Erk de eşlik etti. Kıbrıs Türk Şoförler Birliği üyelerinin sorunlarını dinleyen Erhürman, çözüm önerilerini de üyelerle paylaştı. Ziyaret sırasında Kıbrıs Türk Şoförler Birliği Asbaşkanı Adnan Biricik de konuşma gerçekleştirdi. Ziyaretlerinden dolayı CTP heyetine teşekkür eden Biricik, CTP’ye hukuk ve adalet yolunda güvendiklerine dikkat çekti.

Ehürman: Kaynaklar yeni yolların yapılması ve yenilenmesi için azami oranda kullanılacak

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, kaynakların ihtiyaca yönelik olarak yeni yolların yapılması ve yolların yenilenmesi için azami oranda kullanılacağını vurguladı. Kıbrıs Türk Şoförler Birliği’ni ziyareti sırasında konuşma gerçekleştiren CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, modern ve entegre ulaştırma altyapısı oluşturulacağını ve trafik güvenliğinin tüm karayollarında tesis edilmesinin sağlanacağına dikkat çekti.

Uluslararası standartlarda ulaşım sistemi kurulabilmesi için projeler geliştirileceğinin altını çizen Erhürman, kaynakların ihtiyaca yönelik olarak, yeni yolların yapılması ve yolların yenilenmesi için azami oranda kullanılacağını belirtti.

Tufan Erhürman, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım ağları ile terminaller kurulmasına yönelik projeler hazırlanacağını ifade etti.

Başa dön tuşu